Slovenské chodkyne úspešné v Antalyi, Ragasová a Devaldová splnili limit na juniorské MS

Slovenskí mládežnícki chodci si výborne počínali na otvorených majstrovstvách Turecka v chôdzi v letovisku Antalya. Dubničanka Alžbeta Ragasová obsadila v pretekoch junioriek 2. miesto v osobnom rekorde 48:55 min a splnila limit (50:30) na tohtoročné augustové (17. – 22. 8.) juniorské majstrovstvá sveta. Osemnásťročná zverenka Jozefa Pavelku si svoje doterajšie maximum 49:51 min z vlaňajšieho júnového mítingu v Banskej Bystrici zlepšila o 56 sekúnd. V Antalyi ju predstihla iba bieloruská reprezentantka Jelizaveta Griškevičová (48:34).

Z osobného rekordu 50:15 min (doteraz 52:37 v Borskom Mikuláši 2020), splneného limitu na MSJ a tretej priečky sa tešila v sobotu Karin Devaldová, zverenka Henriety Rusnákovej v Slávii TU Košice. Jej klubová kolegyňa Stanislava Hakulinová obsadila na tureckom šampionáte 6. miesto v osobnom maxime 52:57, z predošlého stiahla takmer tri minúty.

V pretekoch mužov na 20 km skončil Daniel Kováč (ŠK ŠOG Nitra) na 15. mieste výkonom 1:31:42 h. Bola to jeho prvá súťažná dvadsiatka. „Škoda, že svoje úsilie nedotiahol do konca, lebo na 15. kilometri ešte šliapal na limit 1:30:00 h na letné ME do 23 rokov v Bergene. Potom ho chytila kríza a výrazne spomalil,“ informoval Kováčov tréner Peter Mečiar.

Mužskú dvadsiatku v Antalyi vyhral v tureckom rekorde 1:18:42 h Salih Korkmaz pred ukrajinskou dvojicou Eduard Zabuženko (1:19:29) – Ivan Losev (1:20:46).