Výškar Lukáš Beer začal halovú sezónu 2023 víťazstvom na otvorených halových majstrovstvách Prahy v Stromovke výkonom 209 cm. Na halovom mítingu Maďarského atletického zväzu v Budapešti skončil Martin Fabián v B-finále na 60 m na 3. mieste výkonom 7,07.

PRAHA: Výškar Lukáš Beer začal halovú sezónu 2023 víťazstvom na otvorených halových majstrovstvách Prahy v Stromovke výkonom 209 cm. Skúsený 33-ročný Košičan triumfoval o 8 cm pred Holoubkom. Beer absolvoval v súťaži 8 pokusov: na prvý raz prekonal 192, 198 i 209 cm, jednu opravu mal na 204 cm a trikrát neuspel na 213 cm.

„Boli to moje prvé preteky po zranení. V polovici decembra som si natrhol zadný stehenný sval. S nedeľným výkonom som vzhľadom na to, že išlo o moje prvé preteky, spokojný aj nespokojný. Pražskú súťaž som bral ako tréningový štart pred Banskobystrickou latkou,“ skonštatoval Lukáš Beer.

Štart pod Urpínom bude už jeho jedenásty na BBL – viac účastí má len ďalší Slovák Peter Horák (13). Beer si na BBL utvoril absolútny osobný rekordy 228 cm v roku 2017. Skončil piaty, čo je jeho najlepšie umiestenie na tomto mítingu.

V Prahe štartovala aj guliarka banskobystrickej Dukly Natália Váleková, ktorá v českej metropole študuje medicínu. V súťaži guliarok obsadil druhú priečku výkonom 13,53 m za Češkou Trčovou (13,96 m).

BUDAPEŠŤ: Na halovom mítingu Maďarského atletického zväzu v Budapešti skončil Martin Fabián v B-finále na 60 m na 3. mieste výkonom 7,07 sekundy. Do záverečných bojov sa kvalifikoval časom 7,08 z 1. miesta v VIII. rozbehu.