Šprintéra Jána Volka nominovali na ocenenie Krištáľové krídlo 2019 v kategórii „Šport“

Ďalší skvelý úspech pre šprintérskeho šampióna Jána Volka! Po štvrtej priečke v prestížnej slovenskej ankete Športovec roka 2019 sa 23-ročný halový majster Európy na 60 m z Glasgowa 2019 ocitol v trojici nominovaných na ocenenie Krištáľové krídlo 2019 v kategórii „Šport“.

Okrem Volka získali od poroty nomináciu aj svetová šampiónka z Aare 2019 v obrovskom slalome Petra Vlhová (okrem toho 2. v kombinácii a 3. v slalome, v hodnotení Svetového pohára 2. celkove, v obrovskom slalome a slalome) a skvelý kajakár, trojnásobný olympijský medailista (0 – 2 – 1) Erik Vlček, ktorý na MS 2019 v Szegede získal v K4 na 500 m bronz, čo bola už už jeho 17. medaila na svetových šampionátoch (bilancia 10 – 3 – 4)

Víťaza kategórie „Šport“ a takisto aj mená laureátov v ďalších kategóriách (filantropia, hospodárstvo, publicistika a literatúra, divadlo a audiovizuálne umenie, výtvarné umenie, rock – pop – jazz, hudba, medicína, veda) slávnostne vyhlásia v priamom prenose RTVS na Jednotke večer 9. februára 2020 na galavečere v novej budove SND v Bratislave.

Krištáľové krídlo je každoročne udeľované ocenenie osobnostiam na Slovensku, ktoré dosiahli vo svojom odvetví mimoriadny úspechu. Ocenenie je udeľované v rôznych odvetviach spoločenského, kultúrneho, hospodárskeho a verejného života. Hlavná myšlienka Krištáľového krídla, ktoré sa udeľuje od roku 1997, je objavovanie a vyzdvihnutie jedinečných ľudí a ich profesionálnych výkonov, ktoré si zaslúžia úctu.

Zo slovenských atlétov získal toto prestížne ocenenie za rok 2015 Matej Tóth, ktorý si vtedy vybojoval v Pekingu titul majstra sveta v chôdzi na 50 km. Práve náš skvelý chodec, olympijský víťaz z Ria de Janeiro 2016, je súčasť 6-člennej poroty, ktorá vybrala troch nominovaných v kategórii „Šport“ v 23. ročníku ankety. Okrem Tótha v nej boli prezident SOŠV Anton Siekel, členka MOV a strelkyňa Danka Barteková, športový komentátor Marcel Merčiak, bývalý hokejový reprezentant a šéf slovenskej extraligy Richard LintnerJános Gaál, generálny riaditeľ spoločnosti Akzent BigBoard, a. s.

Bratislavčan Ján Volko sa v roku 2019 zaskvel historickým titulom majstra Európy na 60 m v Glasgowe a striebrom na Európskych hrách v Minsku na 100 m, čo bolo najlepšie umiestenie z celej slovenskej výpravy na tomto podujatí.

(GB)

Texty k foto:

Ján Volko s ocenením v ankete Športovec roka 2019, v ktorej skončil štvrtý. Získa Krištáľové krídlo 2019 v kategórii „Šport“?

FOTO JÁN LUKY

Olympijský víťaz Matej Tóth sa z ocenenia Krištáľové krídlo tešil za svoje výsledky v roku 2015.

WWW.KRISTALOVEKRIDLO.SK

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk