V Košiciach finále Čokoládovej tretry Slovensko, najrýchlejšia osemdesiatka postúpi do medzinárodného semifinále

Už štvrtýkrát privítajú v utorok 1. septembra Košice najrýchlejšie slovenské deti vo veku od 6 do 11 rokov v šprintérskej súťaži Čokoládová tretra Slovensko. Na atletickom štadióne na Watsonovej ulici sa stretne v troch vekových kategóriách a štyroch disciplínach 180 najrýchlejších detí z celého Slovenska.

Pod osobným dohľadom ambasádorov projektu, šprintéra Jána Volka a bývalých úspešných skokaniek Danky a Janky Velďákových, budú deti z Celého Slovenska súťažiť podľa medzinárodných pravidiel „Čoko tretry“ v behoch od 100 do 300 metrov o postup do medzinárodného semifinále 7. septembra v Ostrave počas mítingu Zlatá tretra a najlepší z neho sa predstavia o deň neskôr vo finále. Košické preteky premiérovo obohatí aj súťaž v hode raketkou, ktorá je detskou obdobou pre hod oštepom.

Čokoládová tretra je medzinárodný projekt, do ktorého sa minulý rok zapojilo v Česku, Poľsku a na Slovensku až 150 000 detí. Organizátorom z občianskych združení Atletika Košice o. z. a Naša Atletika o. z. sa podarilo napriek koronavírusovej pandémii a prázdninám prilákať na štart v základných kolách v tomto roku 1000 detí.

Väčšina z účastníkov podujatia až do skúsenosti s atmosférou na Čokoládovej tretre nesúťažila. Práve Čokoládová tretra a veľké vzory sú pre deti motiváciou začať s atletikou.

Na čo sa môžu deti tešiť, a o čo budú súťažiť? Okrem Jána Volka, Danky a Janky Velďákových na slávnostné ceremoniály s hymnou či dekorovanie víťazov peknými medailami a unikátnymi tričkami. Najlepších 80 detí zo slovenského finále postúpi do medzinárodného semifinále v Ostrave (7. 9.) za účasti 400 detí, ktoré sa uskutoční o týždeň neskôr v Ostrave v rámci legendárnej Zlatej tretry.

Celý seriál Čokoládovej tretra Slovensko 2020 vyvrcholí v utorok 1. septembra od 10.00 do 12.00 h na atletickom štadióne TU na Watsonovej ulici v Košiciach. Mesto Košice tento projekt podporuje od jeho založenia.

(SN)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk