Na M-SR v behu do vrchu z Pruského na Vršatec tituly pre Hladíka a Pelikánovú

Na majstrovstvách Slovenska v behu do vrchu, ktoré sa uskutočnili v nedeľu na trase horského krosu Pruské – Vršatec, sa v seniorských kategóriách presadili Marek Hladík (BMSC Bratislava) a Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica).

Hladík potvrdil na 8,52 km dlhej trati úlohu hlavného favorita. Tridsať ročný Bratislavčan zvíťazil s náskokom 1:25 min a po polmaratónskom, maratónskom či krosovom titule z vlaňajška získal titul aj v behu do vrchu. Druhú priečku obsadil Radovan Tomeček zo Slávie STU Bratislava a bronzový stupienok patril Jozefovi Pelikánovi zo Slávie UK Bratislava.

Dvadsaťsedemročná Pelikánová si prvenstvo vybojovala v tesnejšom súboji pred Zuzanou Durcovou (BMSC Bratislava), ktorá zaostala o 28 sekúnd. Bronzovou medailistkou bola Katarína Došek z AKM Tlmače.

V juniorskej kategórii si najlepšie počínali Michal Staník z Bežeckého klubu Lysá pod Makytovu, ktorý v absolútnom poradí dobehol tretí (41:07 min), a Zuzana Michaličková. Členka AO Žilina dobehla do cieľa za 48:25 min, čo bol najrýchlejší čas zo všetkých žien.

M-SR v behu do vrchu 2021 (Pruské – Vršatec, 8,52 km):

Muži: 1. Marek Hladík (Bratislavský maratón) 39:13 min, 2. Radovan Tomeček (AO TJ Slávia STU Bratislava) 40:38, 3. Jozef Pelikán (Slávia UK Bratislava) 41:29.

Ženy: 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 48:55 min, 2. Zuzana Durcová (Bratislavský maratón) 49:23, 3. Katarína Došek (AKM Tlmače) 50:07.

Juniori: 1. Michal Staník (Bežecký klub Lysá pod Makytou) 41:07 min, 2. Ondrej Malek (AO Slávia ŽU Žilina) 41:48, 3. Timotej Piliarkin (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 42:39.

Juniorky: 1. Zuzana Michaličková (Atletický oddiel Žilina) 48:25 min, 2. Simona Hrajnohová (ŠK Jablonica) 57:34, 3. Barbora Gombárová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 1:00:28.