V Banskej Bystrici rokovala sekcia pre vrhy a hody SAZ, na vrhačský EP navrhla nominovať zatiaľ šesticu pretekárov

Ako posledná z trénerských sekcií SAZ rokovala v piatok 10. decembra v Banskej Bystrici sekcia pre vrhy a hody pod vedením Pavla Pankucha.  

Na zasadnutí sa zúčastnilo osem trénerov. Sekcia vyhodnotila uplynulý atletický rok a zosumarizovala plnenie výkonnostných cieľov. Hovorilo sa aj o limitoch na budúcoročné vrcholy, pričom na niektoré mládežnícke podujatia kvalifikačné štandardy ešte nie sú známe.

Keďže Európska atletika (EA) požaduje do polovice decembra od národných zväzov predbežné nominácie na Európsky pohár vo vrhoch a hodoch 12. a 13. marca 2022 v portugalskej Leirii, tréneri sa zhodli na účasti šestice pretekárov, ktorí už splnili limit. Otvorené ostáva jedno miesto vo vrhu guľou v kategórii mužov do 23 rokov. Z troch kandidátov môže štartovať len jeden, ale iba v prípade splnenia limitu 17,00 m.

Vrhačskí tréneri debatovali aj o zložení vrhačských reprezentačných tímov, o výkonnostných cieľov jednotlivých reprezentantov v roku 2022.. Niektorých čaká náročné obdobie prechodu z kategórie do 23 rokov do seniorskej. Z reprezentantov menil v jesennom prestupovom období dres oštepár Maximilián Slezák, ktorý sa z banskobystrickej Dukly vrátil do Trnavy, kde sa bude pripravovať pod vedením Rudolfa Páteka.

Hovorilo sa aj o rôznych projektoch plánovaných na rok 2021. Žiaľ, vzhľadom na pandemickú situáciu sa niektoré podarilo zrealizovať len čiastočne, niektoré vôbec nie. V súvislosti s plánovaným slovenským vrhačským turné zaznela požiadavka na zakúpenie meracích sád do každej zo štyroch oblastí. Pozitívnu odozvu malo, že sa v rámci sekcie rozbehla tvorba metodických videí.

V závere rokovania sa hovorilo o zvyšovaní kvality v EP vo vrhoch, kde výkonnosť pretekárov rastie a pomaly sa vyrovná výkonnosti na európskom šampionáte. Aj preto zaznela požiadavka, aby sa výsledky z EP vo vrhoch hodnotili vyššie ako doteraz. Diskutovalo sa aj o Top tímoch a budúcoročnom financovaní prípravy reprezentantov.

PAVEL PANKUCH, šéftréner sekcie pre vrhy a hody SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk