Tóth má o súpera menej, zranený majster sveta a rekordér Diniz na ME nepôjde

Trojnásobný európsky šampión, majster sveta a svetový rekordér v chôdzi na 50 km Yohann Diniz nebude štartovať na augustových majstrovstvách Európy v Berlíne, hoci pôvodne plánoval zabojovať o štvrté zlato v rade. Európska atletika (EA) na svojom twitterovom účte v pondelok krátko pred 16.00 h informovala, že 40-ročný francúzsky chodecký šampión musel odrieknuť svoj štart na ME pre únavovú zlomeninu.

Práve Diniz mal byť najvážnejším súperom olympijského víťaza z Ria de Janeiro 2016 Mateja Tótha v súboji o európsky titul. Francúz ešte minulý týždeň v rozhovore pre web IAAF informoval, že v Berlíne nepôjde 20 km, ako uvažoval, ale sústredí sa na päťdesiatku.

„Žiaľ, nebudem môcť obhajovať európsky titul pre problémy v ľavej časti lona. Práve v tejto oblasti som pociťoval bolesti už od zimy, no tie neustávali ani po regenerácii a rôznych cvičeniach. Nedokážem sa dôkladne pripraviť na preteky, preto som sa rozhodol oddychovať a dať sa do poriadku tak, aby som na budúci rok bol stopercentne zdravý a mohol obhájiť titul majstra sveta. Želám všetkým mojim súperom veľa šťastia na berlínskom šampionáte a vidíme s ana budúci rok na majstrovstvách sveta,“ napísal Diniz na sociálnych sieťach.

Pred štyrmi rokmi na kontinentálnom šampionáte v Zürichu vyhral Yohann Diniz päťdesiatku tretí raz za sebou (Göteborg 2006, Barcelona 2010, Zürich 2014) a pridal aj svetový rekord 3:32:33 h. Matej Tóth si vtedy vybojoval prvú veľkú medailu – striebornú.

Francúz, ktorý je držiteľ dvoch najlepších časov na 50 km v histórii (svetový rekord 3:32:33 a rekord MS 3:33:12 v Londýne 2017), v tomto roku neabsolvoval chodecký maratón, súťažil len na kratších tratiach. Na 5000 m je časom 18:57,13 min líder svetových tabuliek 2018, na 20 km má na konte len 1:25:51 h, čo mu na francúzskom šampionáte v Mérignace stačilo na bronz.

(GB)

Text k foto:
Takto oslavoval Yohann Diniz v londýnskom cieli titul majstra sveta v minulom roku.
FOTO SITA/AP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk