Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

DULOV: Beh okolo Dulova
Muži (absolútne poradie, 4,8 km): 1. Michal Staník (Bežecký klub Lysá pod Makytou) 14:30 min, 2. Jozef Pelikán (AK Slávia UK Bratislava) 15:01, 3. Peter Plánka (MKŠS-AK Kysucké Nové Mesto) 16:04.
Ženy (absolútne poradie, 2,5 km): 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 8:12 min, 2. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 8:16, 3. Katarína Paulínyová (Atletický klub ZTS Martin) 8:30.

TRNAVA: STELLANTIS Polmaratón – jeseň
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Rastislav Kalina (MK Rajec) 1:16:04 h, 2. Martin Zaťko (Stellantis) 1:17:33, 3. Michal Burza (bernohy.sk) 1:18:45.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Dagmara Abia (Senec) 1:39:47 min, 2. Alexandra Mathiasová 1:41:19, 3. Orsi Hrubá (Galantská elita) 1:41:34.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tomáš Obal 39:28 min, 2. Martin Čapoš (obaja Triatlon Team Trnava) 39:44, 3. Javier Lopez (Šp.) 39:57.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Michaela Rakúsová (City Runners Trnava) 45:55 min, 2. Martina Melegová (PK Runners) 48:53, 3. Annamária Budaiová (Galanta) 49:57.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Matej Knapčok (AK Veterán Bratislava) 17:52 min, 2. Jakub Miklenčič (Trimood) 18:27, 3. Matúš Repa (BMSC) 18:30.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Kristína Néč Lapinová (Sport4U) 18:39 min, 2. Renáta Šikulová (Trimood) 19:08, 3. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 20:13.
Štafety (absolútne poradie, 21,1 km): 1. AK Bojničky 1:26:23 h, 2. Bernohy.sk 1:34:17, 3. Bežecký klub Dolná Krupá 1:42:25.

ŠURANY: Šurianska desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Sadloň (Joging klub Dubnica nad Váhom) 35:06 min, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 35:38, 3. Ľuboš Bogdányi (Galantská elita) 36:51.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 18:48, 2. Mária Danečková (RestartniSA.sk) 20:51, 3. Jana Šimunková 21:18.
Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Tadeáš Valent (AC Nové Zámky) 11:06 min.
Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Annamária Budaiová (Galanta) 13:22 min.

BRATISLAVA: Vajnorský minimaratón
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. René Valent (behame.sk) 32:44 min, 2. Dávid Žigo (PROefekt Team) 32:49, 3. Ján Sopko (AK Krupina) 34:39.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Eva Tulejová (AK Veterán Bratislava) 38:05 min, 2. Veronika Vávrová (PROefekt Team) 39:38, 3. Ivana Záškvarová (ŠKP Bratislava) 41:00.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Marek Lenčéš (ŠKP Bratislava) 15:44 min, 2. Matej Bištiak (Zdravie v pohybe Lučatín) 15:51, 3. Alexander Jablokov (behame.sk) 15:58.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lucia Beláková (BMSC) 19:58 min, 2. Sylvia Čarnecká 20:35, 3. Hana Macháčková (ŠKP Triax Bratislava) 21:55.

ŠTRBSKÉ PLESO: Psotkov memoriál
Muži (absolútne poradie, 38 km): 1. Martin Halász 2:45:13,2 h, 2. Ján Ďurmek (Valaská Belá) 2:47:14,2, 3. Marián Tréger (Dynasport) 2:54:13,3.
Ženy (absolútne poradie, 38 km): 1. Marie Zelená (ČR) 3:39:45,4, 2. Lenka Ploščicová (HK Rozlomity Košice) 3:40:55,5, 3. Zuzana Lisoňová 3:42:57,4.
Muži (absolútne poradie, 26 km): 1. Tomáš Hudec (ČR) 2:39:15 h, 2. Richard Kusý (skialpshop.com) 2:55:50, 3. Karel Svoboda (ČR) 3:02:05.
Ženy (absolútne poradie, 26 km): 1. Tereza Kubíčková (ČR) 3:16:50, 2. Borbála Lantosová (Maď.) 3:30:15, 3. Ivet Vlčková (ČR) 3:36:04.

BRATISLAVA: Univerzitný beh EUBA
Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Juraj Polák 13:51 min, 2. Lukáš Nôta (obaja NHF) 14:05, 3. Peter Sollár (FHI) 14:36.
Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Mária Majzelová 19:11 min, 2. Martin Zacharová (obe FPM) 20:49.
Muži (absolútne poradie, 2,5 km): 1. Martin Lonský (FPM) 8:34 min.
Ženy (absolútne poradie, 1 km): 1. Ema Haršányová (FMV) 2:56 min.

BANKOV: Severská desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ludvig Herich (BK Spartak Medzev) 34:31 min, 2. Daniel Tabačko (Košice) 35:49, 3. Martin Makovický (Košice) 36:54.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Petra Šamuláková (Košice) 41:04 min, 2. Jana Lászlová (Košice, MČ Sever) 51:17, 3. Marcela Droppová (Košice) 51:55.

NIŽNÝ ŽIPOV: Žipovská desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ryan McRacken (USA) 32:45,68 min, 2. Ludvig Herich (BK Spartak Medzev) 33:13,15, 3. Roman Bak (Generali Vranov nad Topľou) 33:52,81.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Jarmila Vitovičová (Čergovrun Fintice) 37:31,35 min, 2. Petra Šamuláková (Košice) 41:29,47, 3. Monika Coraničová (Michalovce) 47:26,29.

VEĽKÝ KRTÍŠ: BIOBEH Vinohradmi Veľký Krtíš
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Marián Melicherčík (AK Danica Zvolen) 30:05,3 min, 2. Ľuboš Jombík (Krupina) 30:56,9, 3. Nikolaj Havrila (MFK Baník Veľký Krtíš) 32:29,6.
Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Gabriela Gajanová (AK ZŤS Martin) 33:06,8 min, 2. Jana Martinská (OSSR-Sliač) 35:04,4, 3. Kristína Lili Križová (Judoclub Junior Lučenec) 36:21,1.

PONIKY: Memoriál Ondreja Holca v cezpoľnom behu Poniky
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Matej Schieber (BB tréner/Dukla Banská Bystrica) 37:24,9 min, 2. Róbert Valiček (TJ Obal servis Košice) 39:13,2, 3. Štefan Kubálek (Handlová) 41:32,5.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje Zvolen) 44:18,5 min, 2. Anna Zvarová (Svetielko nádeje) 50:28,2, 3. Zuzana Leščínská (Sásová) 54:10,1.
Muži (absolútne poradie, 3,7 km): 1. Ján Melicherčík (AK Danica Zvolen) 15:15,6 min.
Ženy (absolútne poradie, 3,7 km): 1. Anna Zemiarová (FAN Klub Biatlonu) 17:48,6 min.

BREZNO: Chamarová Trail
Muži (absolútne poradie, 8,5 km, prevýšenie 300 m): 1. Radoslav Kubaliak (Marathon BB Team) 32:49 min, 2. Miloš Magerčák (Dynamečko) 32:53, 4. Tomáš Kubej (SMZ Jelšava) 33:34.
Ženy (absolútne poradie, 8,5 km, prevýšenie 300 m): 1. Ivana Nemčoková 40:41 min, 2. Dagmar Imrichová 4128, 3. Ivana Ivanová (Spartans Zvolen) 42:28.

PIEŠŤANY: Onsemi Jesenný beh okolo Sĺňavy
Muži (absolútne poradie, 12 km): 1. Tomáš Jakubík (Slávia STU Bratislava) 41:28 min, 2. Lukáš Gdovin (TOP4running) 42:16, 3. Andrej Dušička (Nitrianske Rudno) 42:58.
Ženy (absolútne poradie, 12 km): 1. Veronika Ďurišová 50:25 min, 2. Monika Jančovičová (obe Piešťany) 53:12, 3. Marieta Zelenayová (Minimon) 53:41.
Štafety (absolútne poradie, 12 km): 1. Polačikovci (Madunice) 45:56 min, 2. Kúpeľníci (Piešťany) 46:58, 3. Eliška a Matúš (Družba Piešťany) 48:48.

BÁTOVCE: Beh po náučnom chodníku „Okolo mesta kráľovien“ Bátovce
Muži (absolútne poradie, 8,9 km): 1. Tomáš Imre 39:49,98 min, 2. Lukáš Konc (Narnie) 40:03,23, 3. Roman Čejtei (Trail runner´s) 40:08,89.
Ženy (absolútne poradie, 8,9 km): 1. Jana Mácsaiová 40:12,67 min
Muži (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Michal Šebeňa (Atléti Vráble) 21:38,26 min.
Ženy (absolútne poradie, 5,5 km): 1. Stanislava Forgáčová 29:22,74 min.

TERCHOVÁ: Terchovský polmaratón
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:14:39,07 h, 2. Ján Červeň (Bežecký klub Dolný Kubín) 1:21:52,97, 3. Milan Rajčan (Ďurčiná) 1:25:05,45.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:37:39,11 h, 2. Katarína Riljaková 1:39:49,25, 3. Slávka Pavúková (obec Proč) 1:40:26,59.
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Mikula (AK Čadca) 36:22,73 min, 2. Martin Dikoš (Žilina) 37:28,03, 3. Miroslav Hájek (MK Rajec) 39:20,28.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Lenka Tavačová (SSE) 41:11,04 min, 2. Denisa Zemaníková (AK Čadca) 41:14,23, 3. Andrea Vančová (Cross gym Žilina) 43:15,86.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. David Matis (ŠKP Trstená) 19:27,91 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Daniela Ondríková (MPK Dolný Kubín) 22:52,72.

TOPOĽČANY: Topoľčianska bežecká liga – 11. kolo
Muži (absolútne poradie, 1,609 km): 1. Filip Benďák 5:12 min, 2. Ondrej Holienčin 5:18, 3. Jozef Král 5:32.
Ženy (absolútne poradie, 1,609 km): 1. Agáta Segešová 6:21, 2. Laura Segešová 6:46, 3. Mária Segešová 6:54.

VEĽKÝ MEDER: Veľkomederský beh
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. István Gorza 36:10 min, 2. Róbert Tomovič (Lesky´s Runners) 36:29, 3. Jani Csivre 38:03.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Anna Szekeres (Maď.) 38:03 min, 2. Erika Gróf 48:40, 3. Melinda Majer 48:53.
Muži (absolútne poradie, 3 km): 1. Kristián Pogány 12:50 min.
Ženy (absolútne poradie, 3 km): 1. Anikó Rasztgyörgy 14:15 min.

(LB)

Text: Michal Staník v cieli 52. ročníka Behu okolo Dulova.
FOTO: https://sk-sk.facebook.com/BehOkoloDulova/

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk