Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

 

BRATISLAVA: dm ženský beh
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Pejpková (TJ Obal servis Košice) 35:07 min, 2. Zuzana Gejdošová (ŠKP Bratislava) 37:21, 3. Ivana Líšková (ŠKP Bratislava/VEREDAsport) 38:09.
Ženy (absolútne poradie, 4 km): 1. Lucia Pelikánová (ŠK Dukla o.z. Banská Bystrica) 14:40 min, 2. Eliška Klepková 15:28, 3. Zuzana Polohová (obe AO TJ Slávia STU Bratislava) 15:40.
Beh mamy s dcérou (absolútne poradie, 4 km): 1. BMSC (Zuzana Durcová, Anna Durcová) 35:41 min, 2. Divoké šelmy (Simona Mikulová, Helena Karabčíková) 37:39, 3. Sedlovky (Jana Seidlová, Simona Seidlová) 37:40.

MOJMÍROVCE: Cedronský beh
Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Adam Klbik (BK Duslo) 53:49 min, 2. Dominik Zaťko (Running motivation) 55:17, 3. Matej Hrabinský 57:35.
Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Andrea Belzárová (Šaľa) 1:07:20 h 2. Zuzana Polohová (Slávia STU Bratislava) 1:08:06, 3. Dominika Bednáriková 1:08:51.
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Miroslav Kadorík (Zlaté Moravce) 27:28 min, 2. Gabriel Boros (Hasiči NZ) 27:31, 3. Dušan Škerlanec (Nitra) 28:03.
Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 27:35, 2. Daniela Havranová 31:37, 3. Alexandra Kačaliaková 32:50.

KRIŽOVANY NAD DUDVÁHOM: kerestuRUN
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Burza 35:26 min, 2. Michal Puškár (obaja bernohy.sk) 36:49, 3. Peter Dóka (DHZ Križovany nad Dudváhom/bernohy.sk) 38:38.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Monika Ujlakyová (BTC Zeleneč) 53:28 min, 2. Lucia Izakovičová (Križovany nad Dudváhom) 53:38, 3. Monika Kuzmiaková (Dunajská Lužná) 56:29.

SEREĎ: Beh nádeje
Muži (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 33:30,6 min, 2. Matúš Šajbidor (Obec Šoporňa 33:38,0, 3. Ramiro Bazaldua (CK AB Sereď) 34:06,8.
Ženy (absolútne poradie, 8,5 km): 1. Zdenka Hezká (Atletický oddiel Šaľa) 33:53,1 min, 2. Andrea Belzárová (Šaľa) 37:48,6, 3. Bronislava Janáčová (City Runners Trnava) 40:22,0.
Muži (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Ivan Pavlík (Extra svieži bažanti) 15:41,7 min.
Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Alexandra Kačaliaková (Šaľa) 18:22,4 min.

TOPOĽČANY: Topoľčiansky nočný beh – Memoriál Mareka Barányiho
Muži (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Peter Okenka 27:13, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 27:14, 3. Tomáš Ďurta (ŠK Achilles Handlová) 28:00.
Ženy (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Romana Komarňanská (SHEruns Slovakia) 28:19 min, 2. Miriama Konrádová (Bratislava runners) 30:07, 3. Lenka Lomnická (Dynasport) 31:09.

NOVÉ ZÁMKY: Pohybom za Nové Zámky
Muži (absolútne poradie, 10 km): Juraj Jankovič (Slimpiggy’s Team) 39:52 min, 2. Juraj Veres (Prima Steel Running Team) 40:23, 3. Norbert Lapos 40:32.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Eva Blaškovičová 45:01 min, 2. Elena Kramárová (obe Ttknz) 46:32, 3. Michaela Žiaková 46:57.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Gabriel Boroš (STG Nové Zámky) 18:15 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Andrea Hajduová 22:44 min.

STARÁ TURÁ: Beh Dubníkom
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tomáš Podpora (Mountainshop Trenčín/Team Rab) 42:25 min, 2. Jozef Jurčík (Skalica) 43:29, 3. Michal Repta (Po Zemi) 44:20.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Natália Kaňová 47:51 min, 2. Denisa Gindlová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 47:57, 3. Janka Heldesová (Nové Mesto nad Váhom) 55:12.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Miroslav Novák (bernohy.sk) 18:43 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Daniela Stuchlá 23:10 min.
Muži (absolútne poradie, 2,5 km): 1. David Kováč 8:49 min.
Ženy (absolútne poradie, 2,5 km): 1. Dagmara Lukáčová 12:30 min.

MARTIN: Martinský beh medikov
Muži (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Ján Néger (ŠKP Martin) 15:52 min, 2. Stanislav Štrbák (Martin) 15:57, 3. Adam Markocsy 16:26.
Ženy (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Petronela Pavlíková (KBL Turčianske Teplice) 18:49 min, 2. Patrícia Kleinová 19:17, 3. Dominika Vaceková 19:18.
Študenti (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Matúš Verbovský (Martin) 15:31 min, 2. Martin Čillík (JLF UK/MKL Kremnica) 16:11, 3. Jaroslav Petrišin 16:22.
Študentky (absolútne poradie, 4,5 km): 1. Nikola Murínová (JLF UK) 18:18, 2. Audur Kristin Pétursdóttirová (JLF UK) 18:27, 3. Frederika Grochalová (JLF UK) 19:11.

NITRA/DRAŽOVCE: Zoborskou lesostepou
Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Radoslav Kopčan 51:43 min, 2. Adam Klbik (BK Duslo) 52:28, 3. Martin Turček 54:09.
Ženy (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 1:03:13 h, 2. Andrea Belzárová 1:03:15, 3. Jana Horniačková 1:03:26.
Muži (absolútne poradie, 21 km): 1. Peter Žáčik (SMTA Nitra) 1:53:34 h, 2. Ján Sameliak 1:59:32, 3. Peter Gerši 1:59:50.
Ženy (absolútne poradie, 21 km): 1. Lýdia Drahovská (3NT Bratislava) 2:04:11 h, 2. Katarína Drahovská (Piešťany) 2:24:48, 3. Anna Havranová (Náhoda) 2:30:06.
Muži (absolútne poradie, 51 km): 1. Matej Páleník (Topoľčianky) 4:26:02 h, 2. Ivan Husár (44. Zbor Egrešov Nitra) 4:48:40, 3. Patrik Havetta 5:11:08.
Ženy (absolútne poradie, 51 km): 1. Valentína Grendová 5:44:18, 2. Denisa Kušnierová (Trail Runners Trnava) 6:07:44, 3. Eva Antlová 6:22:13.

ČERVENÝ KLÁŠTOR: Malý pieninský maratón – Memoriál Bohuša Ježíka
Muži (absolútne poradie, 18 km): 1. Pavol Orolin (Tatragoat Slovakia/Spišské Bystré) 1:04:50 h, 2. Martin Vanečko (Baník Hôrka/PretekaRYS) 1:06:48, 3. Tomáš Gemza (Here to win/Tatranská Štrba) 1:07:32.
Ženy (absolútne poradie, 18 km): 1. Vladimíra Figlárová (Poprad) 1:17:03 h, 2. Katarína Kaňuková (Osturňa) 1:19:51, 3. Petra Šamuláková (Košice/Malá Lodina) 1:21:25.

BREZNO: Útek do divočiny
Muži (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 550 m): 1. Gabriel Kňaze (ActivePlanet Skialp4U) 51:25 min, 2. Tomáš Kello (Skialp Bobrovec) 53:16, 3. Ľubomír Juroš (SkialpPoint Skialp4u) 53:31.
Ženy (absolútne poradie, 11 km, prevýšenie 550 m): 1. Patrícia Lorková 59:00 min, 2. Viera Slivková (Brezno) 1:00:53, 3. Nikola Benediková (TJ Slávia TU Zvolen) 1:01:10.

MICHALOVCE: Michalovská hodinovka
Muži (absolútne poradie): 1. Michal Červeňák (Behajko) 16 152 m, 2. Adrián Devečka (Michalovce) 15 903, 3. Ján Rohaľ (MBO Strážske) 14 135.
Ženy (absolútne poradie): 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 11 670 m, 2. Erika Mariňková (BKO Vyšná Myšľa) 11 432, 3. Ivana Šestáková (AC Michalovce) 10 878.

ŽILINA: Žilinský mestský polmaratón
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Ján Červeň (Bežecký klub Dolný Kubín) 1:15:30,8 h, 2. Henrich Weichpart (Žilina) 1:16:16,6, 3. Stanislav Klimo (Súľov) 1:18:44,4.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Zuzana Adamčíková 1:29:04,1 h, 2. Ľubomíra Maníková (AK Sparta Dubnica nad Váhom) 1:30:33,6, 3. Danica Zemaníková 1:35:31,8.
Muži (absolútne poradie, 10,6 km): 1. Marko Kovalák 37:53,9 min, 2. Maroš Gardoň 41:53,4, 3. Roman Murárik (Scheidt & Bachmann) 42:26,8.
Ženy (absolútne poradie, 10,6 km): 1. Liliana Hausnerová (BK Méta) 45:14,5 min, 2. Andrea Vančová 46:03,9, 3. Miroslava Lašťáková (Scheidt & Bachmann) 48:33,4.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Peter Porubský (Ťapkaj team) 18:56,9 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Zuzana Michalíková (HBG) 22:39,7 min.

DOLNÝ KUBÍN: Nočný beh Kuzmínovom
Muži (absolútne poradie, 6,46 km): 1. Mário Košút 23:20,0 min, 2. Pavol Bakoš 23:27,7, 3. Róbert Judiak 23:41,8.
Ženy (absolútne poradie, 6,46 km): 1. Daniela Ondríková 28:08,1 min, 2. Monika Chovanová 28:57,7, 3. Sára Machajová 29:56,9.

VRANOV NAD TOPĽOU: Vranovská desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Rastislav Skubeň (AK VTJ Zvolen) 37:02 min, 2. Roman Bak (Generali Vranov) 37:10, 3. Martin Folenta (Punishers Bike Team) 38:16.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Simona Čonková (MARAS team 45:06 min, 2. Petra Šamuláková (Košice/Malá Lodina) 45:30, 3. Zuzana Bochová (Giglovce) 47:59.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Miloš Mitaľ (Spiders Gym) 19:36 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Michaela Tabaková 26:07 min.

OŠČADNICA: Medzinárodný beh na Veľkú Raču
Muži (absolútne poradie, 6,1 km, prevýšenie 592 m): 1. Jan Žídek 32:37 min, 2. Šimon Černý (obaja ČR) 34:21, 3. Jozef Kováč (BK Lysá pod Makytou) 34:42.
Ženy (absolútne poradie, 6,1 km, prevýšenie 592 m): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 39:12 min, 2. Simona Hudoková (Dynasport Team Prievidza) 40:20, 3. Janka Kuzmová (Maratón klub Rajec) 41:07.

BRATISLAVA: Beh 2 míle Bratislava – 8. kolo
Muži (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Taras Ivaniuta 10:11,74 min, 2. Michal Kostka 11:47,23, 3. Peter Pammer 12:09,27.
Ženy (absolútne poradie, 3,218 km): 1. Mária Danečková 12:54,90 min, 2. Mária Hiklová 13:15,18, 3. Lucia Klačanová 14:21,00.

FIĽAKOVO: Fiľakovský hradný beh
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Peter Ďurec (BB tréner) 15:14,3 min, 2. Ondrej Bartko (Zenit Salgótarján) 17:22,1, 3. Michal Mojžiš (Vidiná) 18:20,4.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Mária Péterová (ŠK Novohrad) 22:48,6 min, 2. Ivana Mederiová 24:51,2, 3. Alexandra Šimonová 25:02,1.

SKLABINÁ: Memoriál vdp. Jána Laktiša
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. František Belohorec (Banská Štiavnica) 35:28,2 min, 2. Ondrej Bartko (Zenit Salgótarján) 35:27,0, 3. Marián Melicherčík 35:37,7.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Babiarová (Prego Running Team) 41:20,1 min, 2. Jana Martinská (OSSR Sliač) 41:53,2, 3. Diana Gerexová (BŠK Banská Bystrica) 47:23,7.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Adam Račák (Veľký Krtíš) 20:28,5 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Bibiana Lovašová (Nitra) 25:37,9 min.

DOBŠINÁ: Dobšinská desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Jozef Dubašák (AK Steeple Poprad) 38:45,27 min, 2. Stanislav Ďuraj (Gočovo) 42:53,10, 3. Peter Duračinský (Poprad) 43:06,81.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 43:42,55 min, 2. Henrieta Pulenová (Gemerunners) 47:59,61, 3. Iveta Pazerová (Spartan Training Group Rožňava) 53:05,27.

VYSOKÉ TATRY/TATRANSKÁ LOMNICA: Mary’s Meals Charity Run Vysoké Tatry
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Dávid Pitek (AO Tatry) 34:58,49 in, 2. Imrich Krupička 35:47,45, 3. David Matiašovič (FULLHD cykloklub) 36:13,40.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Marína Šlárková (Víťazný tím/Optimista) 39:08,60 min, 2. Lýdia Hojová 39:40,29, 3. Helena Červeňová 42:50,18.

ZVOLEN: Beh Bučiny
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Kováč (TJ Družstevník Lovčica – Trubín) 32:56,3 min, 2. Ján Sopko (Sebechleby) 33:30,0, 3. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 33:33,9.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Nikola Benediková (TJ Slávia TU Zvolen) 19:56,3 min, 2. Lenka Lomnická (ŠK Achilles Handlová) 21:18,5, 3. Anna Hýseková 21:53,5.

HORNÁ VES: Beh hornoveským chotárom
Muži (absolútne poradie, 7,4 km, prevýšenie 270 m): 1. Martin Turček (Krásno/Beh cez Plešovicu) 29:50 min, 2. Tomáš Benko (Zemianske Kostoľany/ŠK Život v pohybe) 30:31, 3. Oliver Súkeník (Partizánske) 31:10.
Ženy (absolútne poradie, 7,4 km, prevýšenie 270 m): 1. Katarína Gundová (Kamenec pod Vtáčnikom/ŠK Život v pohybe) 34:54 min, 2. Barbora Klementová (Bystričany/Klub lyžiarov Nováky) 35:15, 3. Monika Píšová (Bojnice/AK Baník Prievidza) 36:39.

DEMÄNOVÁ: Demänovský Fun Run
Muži (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Jozef Droppa 19:07,0 min, 2. Miroslav Demjan 20:39,3, 3. Lukáš Dzurek 21:12,4.
Ženy (absolútne poradie, 3,5 km): 1. Anna Čičková 23:27,2 min, 2. Veronika Slamková 24:14,3, 3. Zuzana Štricová 24:45,9.

LEVOČA: Beh na vežu
Muži (absolútne poradie, 216 schodov, prevýšenie 60 m): 1. Tomáš Čelko (Hore dole Huslenky) 58,04 s, 2. René Róbert Spišský 59,58, 3. Tomáš Leňo (Športová nadácia) 59,65.
Ženy (absolútne poradie, 216 schodov, prevýšenie 60 m): 1. Kamila Chomaničová (Towerrunning Slovakia) 1:04,64, 2. Simona Šaradínová (Health&fit Spišská Nová Ves) 1:19,33, 3. Martina Namešpetrová (MARAS team) 1:24,47.

Text k foto: Tri najrýchlešie na 10 km trati na podujatí dm ženský beh (zľava): Zuzana Gejdošová, Katarína Pejpková a Ivana Líšková.
FOTO: https://www.facebook.com/bratislava.marathon

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk