Bolta angažoval juhoafrický futbalový klub FC Mamelodi Sundowns, zahrá si aj proti výberu Robbieho Williamsa

Bývalý špičkový svetový šprintér a najrýchlejší človek v histórii Usain Bolt oznámil, že po skončení atletickej kariéry si splnil svoj dávny sen a bude z neho futbalista. Nestal sa síce hráčom svojho obľúbeného Manchestru United ani Borussie Dortmund, ale jamajská atletická legenda podpísala zmluvu s juhoafrickým FC Mamelodi Sundowns, lídrom tamojšej najvyššej súťaže. Klub angažovanie Bolta oznámil na twitteri.

Ešte predtým však svetu zvestoval, že si zahrá futbal na štadióne Manchestru United na Old Trafforde v rámci charitatívneho zápasu Soccer Aid – Futbalová pomoc v nedeľu 10. júna 2018 o 20.00 h miestneho času, iba štyri dni pred začiatkom majstrovstiev sveta v Rusku. Výťažok zo stretnutia pôjde na projekty UNICEF.

„Stále snívam že sa stanem profesionálnym futbalistom. Mať možnosť vstúpiť na trávnik Old Trafford a hrať proti niektorým z najväčších futbalových legiend ma posúva bližšie k jeho splneniu. Už teraz sa teším na krásny a vzrušujúci súboj pred plným hľadiskom proti Robbieho mužstvu. Môj tím je nezdolateľný,“ citovala jamajskú atletickú legendu oficiálna internetová stránka Manchestru United ešte pred Boltovým angažmánom v FC Mamelodi Sundowns.

 

Bolt bude viesť tím „Jedenástky sveta“ proti výberu Anglicka, ktorého lídrom bude populárny britský spevák Robbie Williams. V podobných projektoch v minulosti si v zápasoch „Jedenástky sveta“ proti Anglicku zahrali šoubiznisové hviezdy ako Will Ferrell, Woody Harrelson, Mike Myers, Niall Horan a tiež známi futbalisti Maradona, Zinedine Zidane, Luis Figo a Ronaldinho.Usain Bolt je od roku 2009 držiteľom svetových rekordov na 100 m (9,58 s) aj 200 m (19,19).

Osemnásobný olympijský víťaz a 11-násobný majster sveta v závere kariéry prišiel o čistý štít z vrcholných podujatí, keď na MS 2017 v Londýne dobehol do cieľa stovky až na treťom mieste. V úplne posledných pretekoch kariéry – štafete na 4 x 100 m – nedobehol do cieľa pre svalové zranenie.

(GB)

 

Text k foto:

Usain Bolt s bývalým prezidentom FIFA Seppom Blatterom.

FOTO SITA/AP

Usain Bolt pózuje pred futbalovým zápasom Premier League medzi Manchestrom United a Fulhamom s dresom s číslom, ktoré vyjadruje hodnotu jeho svetového rekordu na 100 m.

FOTO SITA/AP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk