Štvorstovkárky Putalová a Bezeková ladia formu na leto, prvá ide do Baru, druhá sa pripravuje v Košiciach

Popredné slovenské štvorstovkárky, účastníčky marcových halových majstrovstiev sveta v anglickom Birminghame Iveta Putalová a Alexandra Bezeková, sú v plnej príprave na blížiacu sa letnú atletickú sezónu.

Bratislavčanka Putalová, ktorá sa môže pochváliť 4. miestom z HME 2015 v Prahe a 6. z HMS 2016 v americkom Portlande, sa len nedávno vrátila z päťtýždňového tréningového pobytu v Juhoafrickej republike, kde bola od 16. marca do 20. apríla, a v pondelok už ide na ďalšie sústredenie.

Čerstvá tridsiatnička najprv najprv naberala 10 dní kondičku vo vyše dvojtisícovej nadmorskej výške v Dullstroome, a potom už behala na trávnatých ováloch na osvedčenom mieste v Potchefstroome.

„V Afrike sme absolvovali výbornú prípravu – výnimka bol len posledný týždeň, keď sa Iveta borila s menším zápalom mandlí. Získala dobrý základ, aby pre ňu bola letná sezóna úspešná. Tohtoročná bude zlomová, lebo by si rada naostro vyskúšala osemstovku,“ informoval Putalovej tréner Marcel Lopuchovský. „Už v pondelok cestujeme na dva týždne do prístavného mesta Bar v Čiernej Hore na ďalšiu prípravu v teple. Prvý významný štart nás čaká práve v behu na 800 metrov 20. mája na mítingu v nemeckom Rehlingene.“

Najpríjemnejšie prekvapenie halovej sezóny, Alexandra Bezeková, už týždeň po výbornom birminghamskom 9. mieste na 400 m vo svojej premiére na halových MS odletela na Tenerife na Kanárske ostrovy, kde sa pripravovala do 27. marca. Od návratu sa však zverenka Rastislava Miška pripravuje výlučne doma v Košiciach.

„Zaklopem na drevo, som veľmi spokojná, lebo sa pripravujem bez komplikácií. Sezónu  začnem 19. mája v českej extralige v Prahe šprintami na 100 a 200 m, a potom aj na mítingu v rakúskom St. Pöltene. Prvú ostrú štvorstovku si chcem vyskúšať v júni, zatiaľ ešte neviem, kde presne to bude,“ skonštatovala 25-ročná Alexandra Bezeková, ktorú ešte 10. júna čakajú štátnice na Technickej univerzite v Košiciach.

Putalová aj Bezeková sa v letnej sezóne pokúsia na štvorstovke prekonať slovenský rekord 51,98 Jozefíny Čerchlanovej, ktorá ho dosiahla ešte 27. júla 1974 v škótskom Edinburghu. Putalovej doterajšie osobné maximum na tejto trati je 52,18 z roku 2015, Bezeková bežala zatiaľ najrýchlejšie v tohtoročnej hale za 52,68 sekundy.

(SITA, GB)

Text k foto:

Iveta Putalová (vľavo) a Alexandra Bezeková na tréningu v predvečer halových MS 2018 v Birminghame.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk