Škvarková aj Lomnický piati na Kusocińského memoriáli, S. Kováč akademickým majstrom ČR, P. Kováč 3:47,97 na 1500 m

CHORZÓW: Na 66. ročníku Memoriálu Janusza Kusocińského v poľskom Chorzówe, mítingu so strieborným štatútom (ako P-T-S) seriálu World Continental Tour, obsadili obaja slovenskí reprezentanti 5. miesto.

Stanislava Škvarková bola piata v behu na 100 m prekážok časom 13,47 sekundy. „Nechápem, čo sa na štarte stalo. Zázrak, že Stanka dobehla do cieľa. Mal som pocit, že sa zľakla, že pokazila štart a premýšľala, či bežať ďalej alebo nie. Štve ma to, lebo v rozcvičke vyzerala neskutočne dobre. Myslím si, že mohla pokojne zabojovať o druhú priečku,“ krútil nespokojne hlavou kouč Michal Škvarka.

V osobnom rekorde 12,87 vyhrala prekvapujúco Sambová-Mayelová z Francúzska pred Poľkou Koleczekovou (12,99) a úradujúcou európskou šampiónkou Hermanovou z Bieloruska (13,02). „Po štarte sa mi podlomila noha a ako keby som zapadla do podrepu. Potom som súperky už len celý čas naháňala. Škoda premárnenej príležitosti, lebo v rozcvičke som sa cítila výborne,“ povzdychla si Škvarková.

Piaty v Chorzówe – takisto ako na OH 2016 v Riu de Janeiro – skončil aj kladivár Marcel Lomnický. V prvom tohtoročnom medzinárodnom štarte, celkovo štvrtom, dosiahol vo štvrtom pokuse 73,47 m. Za svojím sezónnym maximom z 1. kola ligy v Dubnici zaostal o 42 cm.

“Cítil som sa dobre, vyšla mi aj rozcvička pred pretekmi, lenže potom som to začal kaziť. Súťaž, v ktorej sme hádzali spoločne so ženami, trvala dve hodiny, takže v záverečných hodoch mi už chýbali sily. Škoda, že mi nevyšli prvé tri pokusy,” krčil ramenami Marcel Lomnický.

Kvalitnú kladivársku súťaž vyhral majster Európy z Berlína 2018 Wojciech Nowicki, ktorý prvý raz v sezóne prekonal 80-metrovú hranicu – o 9 cm. Na ďalších dvoch priečkach skončili Maďar Halász (78,18) a štvornásobný majster sveta Fajdek z Poľska (78,05).

BRNO: Študent VÚT v Brne Samuel Kováč (tréner Roman Oravec) zvíťazil na akademickom šampionáte Česka v Brne v hode diskom výkonom 51,52 m s takmer päťmetrovým náskokom. Vo vrhu guľou skončil zverenec Romana Oravca druhý (15,78). Z ďalších Slovákov na akademických M-ČR si Tomáš Zeman vybojoval vo výške bronz (199) a v hode oštepom skončila Júlia Hanuliaková piata (42,98).

BRNO: Dvadsaťosemročný Peter Kováč (Slávia STU Bratislava) na utorkovom Memoriáli J. Sečkářa v Brne obsadil v behu na 1500 m ôsmu priečku, avšak časom 3:47,97 si výrazne zlepšil osobný rekord a utvoril slovenský výkon roka. Zverenec Štefana Mereša,  vlani majster SR na 1500 m v hale aj vonku a v tomto roku v hale na 3000 m, skresal zo svojho doterajšieho maxima 3:53,75 spred dvoch rokov v Maribore takmer 6 sekúnd!

Brniansku tisícpäťstovku vyhral Simas Bertašius z Litvy za 3:40,50 min, pred Maďarom Szögim (3:40,73) a Zerradom z Talianska 3:43,37.

(GB), FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk