Šampión Sahajda v úlohe diváka, VSE City Run pobeží namiesto neho manželka

Na najväčšom slovenskom charitatívnom bežeckom podujatí, VSE City Run 2. mája v Košiciach, sa predstaví celá záplava športových osobností. Jednou z nich je aj najlepší domáci vytrvalec Tibor Sahajda. Jeho jarný program je skutočne nabitý množstvom súťažných štartov, preto svoje miesto v poli prenechá tentoraz manželke Márii a on bude iba v úlohe diváka.

„Po pretekoch v Kysuckom Novom Meste, kde som cez víkend získal ďalší titul majstra Slovenska a vytvoril si nový osobný rekord na 10 000 m, musím šetriť sily. Už v nedeľu 5. mája ma čaká štart na maratóne v Prahe, preto tentoraz prídem len povzbudzovať  a moje štartové číslo prenechám manželke,“ prezradil Tibor Sahajda, ktorý vynechal iba málo z doterajších 11 ročníkov tohto populárneho behu ulicami Košíc.

Jeden z najväčších a najúspešnejších slovenských projektov spájajúcich šport a charitu sa uskutoční už 12. raz a bude opäť aktivizovať košické deti, školy, športové kluby, profesionálnych športovcov, významné osobnosti spoločenského života a celú širokú verejnosť, aby urobili niečo pre vlastné zdravie, no najmä pomohli iným.

Organizátori z Progress Promotion, ktorí s významným prispením spoločnosti Východoslovenská energetika, člen innogy, zrealizovali tento projekt od roku 2008 už v 7 mestách na východe Slovenska, očakávajú aj v tomto roku masovú účasť. Tá sa vlani zastavila na čísle viac než 2500 bežcov s rýchlymi nohami a veľkým srdcom, čím sa tento beh stal v Košiciach druhým najmasovejším hneď po jesennom Medzinárodnom maratóne mieru. Treba dodať, že VSE City Run doposiaľ podporil viac než 20 charitatívnych projektov celkovou sumou 123 868 eur. Aby pribudli ďalšie, tentokrát pre deti a mladých ľudí s rôznym zdravotným hendikepom, o ktorých sa starajú v občianskom združení Inak obdarených, o to sa môže svojou účasťou pričiniť rôznymi formami doslova každý Košičan či návštevník metropoly východu.

Charakter podujatia ostáva i v roku 2019 bez väčších zmien. Dopoludnia bude odštartované „hltanie“ kilometrov na nonstop bežeckom páse, ktorý sa nezastaví 8 hodín, aby sa čím vyšší počet ubehnutých kilometrov premenil vďaka podpore Východoslovenskej energetiky na čo najvyššiu sumu pre hendikepované deti.

Druhá časť takejto podpory vznikne z účastníckych poplatkov všetkých bežcov, ktorí sa postavia na štart hlavného behu ulicami mesta. Ten je naplánovaný na 17.00 a trať dlhá 4 kilometre sa okrem pešej zóny skrúti i do blízkeho Mestského parku.

Treba dodať, že dopoludnie vyplnia súťaže Detskej atletiky a pre tých, ktorí bežať nemôžu, no pomôcť chcú, bude pripravená od 16.30 i krátka charitatívna prechádzka. Registrácia je spustená na webovej stránke www.cityrun.sk. Kúpou štartového čísla, ktoré je pre deti, študentov i seniorov v symbolickej výške 1 euro a pre dospelých o 2 eurá vyššia, sa

tak do pomoci zapoja skutočne všetci. Odmenou im môže byť šťastie vo veľkej tombole, koncert skupiny The Street Groove, ale najmä pocit, že sa stotožnili so sloganom tohto podujatia. To i v roku 2019 znie: Vyhráva jeden, pomáha každý!

(KV)

FOTO PROGRESS PROMOTION

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk