VŠC Dukla Banská Bystrica a SADA podpísali Memorandum o spolupráci v oblasti antidopingu a antidopingovej regulácie

V priestoroch Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica podpísal riaditeľ armádneho vrcholového športového strediska Roman Benčík vo štvrtok 10. mája Memorandum o spolupráci v oblasti antidopingu a antidopingovej regulácie s riaditeľkou Slovenskej antidopingovej agentúry (SADA) Žanetou Csáderovou

Podpisom dokumentu obidve strany vyjadrili záujem nielen presadzovať čistý šport, ale aj ochotu spolupracovať pri vzdelávaní a konzultáciách v oblasti problematiky povolených a zakázaných látok a metód v športe. VŠC Dukla aj SADA sa budú snažiť dosiahnuť tento cieľ iniciatívami, ktoré vyústia do spoločných postupov a do vypracovania spoločných projektov.

Memorandum slúži ako základ pre spoluprácu medzi VŠC Dukla a SADA, pričom sa bude realizovať formou diskusie, konzultácií a spolupráce pri organizácií podujatí týkajúcich sa antidopingu a antidopingovej regulácie.

„Podpísaním Memoranda o spolupráci so SADA sme urobili prvý krok k vzdelávaniu našich trénerov a športovcov v oblasti antidopingu pod záštitou odborníkov zo SADA. Verím, že vzájomnou užšou spoluprácou eliminujeme prípadné pochybenia našich športovcov na minimum. Zároveň tým prezentujeme fakt, že v našom stredisku má miesto iba čistý šport,“ uviedol po podpísaní dokumentu riaditeľ VŠC Dukla, podplukovník Roman Benčík.

(KV, GB)

Text k foto:

Riaditeľka SADA Žaneta Csáderová a šéf VŠC Dukla Roman Benčík po podpise Memoranda o spolupráci v oblasti antidopingu a antidopingovej regulácie.

FOTO VŠC DUKLA/KATARÍNA VIDIEČANOVÁ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk