Chodci Katerinka Czaková a Morvay dreli v Tirolsku, na MS v Budapešti chcú zužitkovať robotu odvedenú v príprave

Na 19. svetový šampionát v atletike v Budapešti sa chystajú aj dvaja zverenci chodeckého kouča Mateja Spišiaka z banskobystrickej Dukly Mária Katerinka CzakováMichal Morvay.

Kým štvrtá z prvej, jedinej a zrejme aj poslednej päťdesiatky žien na ME (Berlín 2018) absolvuje už svoje šieste MS, vlani siedmeho na ME v Mníchove čaká svetová premiéra.

Spišiakovi zverenci ladili formu na Budapešť na trojtýždňovom sústredení v tirolských Alpách od 24. júla do 15. augusta. „Prvý, aklimatizačný týždeň, sme absolvovali v talianskom Melagu v nadmorskej výške 1950 metrov. Potom sme sa všetci presunuli do rakúskej dedinky Nauders a trénovali sme pri jazere Reschen vo výške 1500 metrov,“ informoval kouč Matej Spišiak.

Okrem neho, Katerinka Czakovej a Morvaya boli v minitíme na tréningovom kempe aj lekár MUDr. Pavol Hajmássy a masér Štefan Andel. „Z našej partie chýbala len Terka Kurucová, ktorá súťažila na juniorských ME v Jeruzaleme,“ dodal Spišiak.

Na sústredení vládla pozitívna nálada (M. Spišiak: „Sme už zohratá partia!“), čo Marike aj Michalovi pomáhalo v náročnej príprave na MS. Prispeli k tomu aj výborné podmienky, ktoré slovenskí chodci v Tirolsku našli.

„Všetko bolo naozaj na špičkovej úrovni. K tomu kvalitná strava, dobré možnosti na regeneráciu a skvelý servis lekára a maséra,“ pochvaľoval si tréner Spišiak. „Marika aj Mišo absolvovali kemp bez zranení či akýchkoľvek tréningových výpadkov. Obaja išli v príprave na plné obrátky. Som zvedavý, ako sa nám to podarí zúročiť na svetovom šampionáte.“

Mária Katerinka Czaková sa na vrcholné podujatie vracia po dvojročnej pauze vyplnenej „mamičkovskými“ povinnosťami, keďže v máji 2022 priviedla na svet synčeka Alexa. Michal Morvay by chcel nadviazať na lanské úspešné vystúpenie na ME v Mníchove, kde skončil na 35 km siedmy.

„Ciele sme si postavili tak, aby sme zužitkovali tvrdú robotu odvedenú v príprave. Ak sa nám to podarí, obaja môžu v Budapešti predviesť zaujímavé výkony. Nechcem špekulovať, aké, lebo na MS sa zíde najsilnejšia možná konkurencia. Robotu na tréningoch sme si však odrobili, preto sa určite ´pobijeme´ o čo najlepšie umiestenia,“ zdôraznil Matej Spišiak.

(GB)

FOTO SAZ (msp)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk