Obhajcovia bez vlaňajších lídrov, dievčatá z Bojničiek o tretí titul v tímovej súťaži starších žiačok v sérii

Atletická mládežnícka jeseň vyvrcholí v nedeľu 9. októbra majstrovstvami Slovenska družstiev starších žiakov a žiačok. Na Mestskom štadióne v Dubnici nad Váhom sa po troch rokoch opäť zíde kompletná klubová špička v tejto vekovej kategórii – bez opatrení spojených s koronavírusom. Vlani do Trnavy prišlo iba 5 chlapčenských a 8 dievčenských tímov, predvlani sa šampionát pre pandémiu ochorenia Covid-19 nekonal vôbec. Tento rok organizátori evidujú po 9 družstiev v oboch súťažiach.

Prvenstvá budú obhajovať chlapci z AC Nové Zámky a dievčatá z AK Bojničky, ktoré môžu získať tretí primát za sebou. Cestu za ním im budú chcieť prekaziť Naša atletika Bratislava (vlani 3.), AC Malacky, BŠK Banská Bystrica, AK ZTS Martin, Atletika Košice o. z., ŠŠK J. A. Komenského Bardejov, Slávia Trenčín o. z. a AŠK Slávia Trnava.

Súpermi Novozámčanov budú AC Malacky (vlani 2.), Slávia UK Bratislava, AO Olympia Považská Bystrica, AK ŠK UMB Banská Bystrica, ŠŠK J. A. Komenského Bardejov, AO Akademik TU Košice, AŠK Slávia Trnava a DAK Tlmače.

Obhajcov čaká náročná úloha. Budú si musieť poradiť bez lídrov, ktorí pred rokom pomohli svojim družstvám stopercentným bodovým ziskom z troch disciplín. Ivan Černý (AC Nové Zámky) aj hosťujúca česká atlétka Adéla Hanáková (AC Bojničky) už patria medzi dorastencov. Z trojice vlani 33-bodových atlétov môže v Dubnici štartovať iba Ema Bendová (Naša atletika Bratislava).

Medzi vrcholy šampionátu by mali patriť šprinty dievčat. Očakávania vzbudzuje najmä súboj striebornej štvorstovkárky z banskobystrického EYOF 2022 v drese Slávie Trnava Lenky Gymerskej s bratislavskými „rýchlikmi“ z Našej atletiky Bendovou či Alexandrou Segéňovou (prihláška Našej atletiky v čase prípravy textu ešte nebola známa).

Vekom ešte len mladšia žiačka Segéňová poslala uplynulý víkend z dorasteneckých M-SR družstiev z Trnavy vizitku novým najlepším slovenským výkonom histórie 13-ročných dievčat. Gymerská je okrem behov na 60 a 150 m prihlásená aj na výšku.

Z atlétov, ktorí koncom júla úspešne reprezentovali SR na EYOF, by sa mohli v Dubnici okrem Gymerskej predstaviť prekážkarka Laura Frličková (AK ZTS Martin) či osemstovkár Peter Csikós, na ktorého sa bude spoliehať AC Nové Zámky.

Súboje o majstrovské tituly sa v Dubnici začnú o 11.00 h a potrvajú do 16.30 h.

(JM)

Text k foto:

Na snímkach Lenka Gymerská a Ema Bendová s Alexandrou Segéňovou.

FOTO SOŠV/ANDREJ GALICA a ARCHÍV SAZ (ab)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk