Primátor Bratislavy ocenil Imricha Ozoráka za rozvoj atletiky a vytváranie športových príležitostí pre deti

Primátor slovenského hlavného mesta Matúš Vallo v stredu podvečer ocenil významné osobnosti, ktoré svojimi činmi a ideami prispeli k lepšej Bratislave. Na nádvorí bratislavského Primaciálneho paláca slávnostne si cenu primátora, v tomto roku grafika Bratislavy od akademického maliara Miroslava Cipára, prevzal za osobitný prínos v oblasti rozvoja atletiky a za zásluhy na budovaní športových príležitostí pre deti a mládež v Bratislave aj Imrich Ozorák.

Bratislavský rodák je významný a dlhoročný organizátor atletických podujatí – pre svetovú špičku, ale aj pre deti a mládež. V roku 1970 spoluzakladal atletický oddiel Inter Bratislava (bol jeho tajomníkom), ktorý na prvej slovenskej tartanovej dráhe na Pasienkoch obnovil medzinárodné preteky Veľká cena Pravdy pod názvom PRAVDA – TELEVÍZIA – SLOVNAFT.

Od roku 1971 pôsobil ako tajomník organizačného výboru týchto legendárnych pretekov a v roku 1991 sa stal riaditeľom mítingu. Na jeseň 2003 inicioval zrod mládežníckych pretekov Zo školských lavíc do atletickej haly Elán, ktoré si získali veľkú popularitu a existujú dodnes. Bol šéforganizátorom aj ďalších podujatí (napr. halové preteky talentov Vyšehradskej štvorky, Mládežnícka atletika – brána k olympiáde), niekoľko rokov aj tradičného medzinárodného všeatletického halového mítingu Elán. Imrich Ozorák je od roku 2018 aj členom Siene slávy slovenskej atletiky.

FOTO JÁN SÚKUP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk