Poďakovanie pre Lenku Gymerskú a Annu Šimkovú za EYOF 2022

Najskôr to bola radosť a oslavy v kruhu rodiny a priateľov. No strieborná štvorstovkárka Lenka Gymerská a jej bronzová kamarátka žrdkárka Anna Šimková, sa po pár dňoch od triumfu na podujatí EYOF 2022 vybrali spoločne aj do Bratislavy. A veľké ďakujem si vypočuli aj z úst prezidenta Slovenského olympijského a športového výboru Antona Siekela. Následne im na pôde Slovenského atletického zväzu venoval svoj čas aj prezident Peter Korčok.

Dievčatá si tak postupne zvykajú na formálne stretnutia a začínajúcu mediálnu slávu, ktorá ich trošku oberie aj o súkromie. Pre úspešných športovcov však nie je nič zvláštne, ak ich niekto spozná. „Už sa to stalo. Spoznali ma dokonca aj na pumpe, keď sme cestovali domov. Všetci mi tam gratulovali,“ priznala bronzová žrdkárka Anna Šimková, ktorú takéto reakcie zatiaľ tešia. „Doma bola samozrejme aj oslava. Navyše som mala aj meniny, tak sa to trošku spojilo,” povedala Anna Šimková.

K sláve však patria nielen uznanlivé pohľady okoloidúcich, ale niekedy aj zdĺhavé fotografovanie. „Najsilnejšie to bolo samozrejme v Banskej Bystrici, tam sa chceli fotiť takmer všetci čo ma stretli,“ zaspomínala si na krásne momenty podujatia EYOF 2022 Lenka Gymerská.

Veľká vec sa podarila, ale pre obe je to iba začiatok snáď dlhej a úspešnej cesty. A skutočnú veľkosť a význam svojho prvého veľké úspechu si obe atlétky naplno uvedomia možno až po pár mesiacov. Prípadne rokov.

(SAZ) Foto: SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk