Vyšlo štvrté číslo časopisu Slovenská atletika 2022, jeho súčasť je aj poster-kalendár na rok 2023 s fotografiami úspešných slovenských atlétov

V stredu 21. decembra zišlo z rotačnej linky v tlačiarni štvrté – posledné tohtoročné – číslo časopisu Slovenská atletika. Venované je najmä slávnostnému vyhláseniu výsledkov ankety Atlét roka 2022. V tejto téme nájdete rozhovor s Jánom Volkom, vyjadrenia ďalších laureátov, profily ďalších štyroch laureátov Siene slávy slovenskej atletiky či fotogalériu zo slávnosti.

Ďalšou nosnou témou čísla je výstavba a rekonštrukcia atletických štadiónov. Prezident SAZ Peter Korčok a generálny sekretár Vladimír Gubrický v rozhovore objasňujú, v akom štádiu je tento úspešný projekt a s čím všetkým museli zápasiť pri jeho realizácii. Na dvojstrane nájdete fotografie všetkých nových 19 štadiónov aj so základnými údajmi.

V rubrike Včera a dnes si zaspomíname na skvelé vystúpenie čerstvého päťdesiatnika Štefana Balošáka na OH v Atlante 1996, kde utvoril doteraz platný rekord SR na 400 m 45,32. V rubrike Talent predstavujeme šikovnú košickú žrdkárku Annu Šimkovú, bronzovú medailistku z EYOF 2022. V rubrike U nás v klube sme nazreli sme do kuchyne ŠK Detva v pohybe.

V štatistickej prílohe nájdete prehľad úspešnosti klubov na majstrovstvách Slovenska všetkých kategórií v rokoch 1956 – 2021.

V štvrtom čísle nechýba tradičný prehľad jubilantov i tých, ktorí nás opustili, rubrika Rozhodcovské okienko sa venuje atletickej terminológii a skratkám, a dozviete sa aj o najnovšom a plánovanom dianí v Detskej atletike, v rubrike Návraty sa venujeme ME a M-SR v krose i Bežeckému poháru SAZ 2022.

Súčasť časopisu je aj vkusný poster-kalendár na rok 2023 s fotografiami úspešných slovenských atlétov – Jána Volka, Miroslava Úradníka, Viktórie Forster, Michala Morvaya, Karla Šulu ml., Lenky Gymerskej, Rebeccy Slezákovej a Anny Šimkovej.

Časopis Slovenská atletika si môžete kúpiť osobne na sekretariáte SAZ v Bratislave, alebo objednať si ho e-mailom na office@atletika.sk. Najpohodlnejšie je však zabezpečiť si ho formou celoročného predplatného.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk