CALI 2022: Skvelé piate miesto pre Šulu v guliarskom finále na MS juniorov!

Karel Šula mladší na juniorskom šampionáte v kolumbijskom Cali potvrdil, že vo svojej vekovej kategórii patrí do užšej svetovej špičky. Výkonom 18,88 m obsadil konečné piate miesto a dosiahol zatiaľ najlepšie umiestnenie slovenského atléta na tomto vrcholnom podujatí. „O tomto sa mne ani len nesnívalo. Ukázal som súper, že kto je Šula,“ povedal tesne po súťaži spokojne Karel Šula mladší.

Syn úspešného vrhača Karla Šulu staršieho začal svoje zatiaľ najdôležitejšie preteky v kariére dobre. A hneď prvým pokusom 18,46 m si zabezpečil účasť v užšom finále. „Každým ďalším pokusom sa zlepšoval. Len na chvíľku sa dostal nižšie, no výkonom 18,88 si definitívne zabezpečil piate miesto,“ komentoval priebeh finále šéftréner kategórie U20 Radoslav Dubovský.

Spokojný Karel Šula mladší.

Šula mal v súťaži vyrovnanú sériu, no cez 19 metrov sa tentoraz nedostal, hoci v sezóne do opakovane dokázal na viacerých podujatia. No aj v prípade veľkého zlepšenia jeho osobného rekordu (19,70 m) by získal v lepšom prípade iba štvrté miesto. Cenné kovy boli totiž ďaleko za dvadsať metrovou bariérou. Majstrom sveta sa stal v novom osobnom rekorde 20,73 m americký vrhač Tarik O´Hagan. Striebro získal za 20,58 m Jamajčan Kobe Lawrence a bronz získal výkonom 20,55 m nemecký reprezentant Tizian Noah Lauria. „Tabuľkovo som bol pred súťažou nižšie ako väčšina mojich súperov. A dokázal som, že patrím vyššie. Pre Slovensko je to veľký výsledok,“ dodal Karel Šula. (SAZ) Foto: (RD a WA)

Slováci v stredu 3.8. na dráhe v Cali

Andrea Švecová: 400 m prek. SEMI / 22:05 slovenského času

Jakub Nemec: 200 m R / 18:15 slovenského času

Renáta Vodnyanszká: diaľka: kvalifikácia / 16:45 slovenského času

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk