Olomoucká desiatka v chôdzi: Hornáková druhá, Černý tretí a Žárska atakovala limit SAZ na MSJ

Slovenský chodecký reprezentant Dominik Černý (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) obsadil na 52. ročníku medzinárodných chodeckých pretekov v Olomouci 3. miesto v súťaži mužov na 10 km časom 43:11 min. Zverenca trénerského dua Roman Benčík – Ľuboš Machník predstihli len Poliaci Dawid Tomala (40:22) a Rafal Sikora (41:52). Štartovalo až 59 chodcov!

V rovnakej disciplíne žien si Monika Hornáková z banskobystrickej Dukly vybojovala druhú priečku časom 48:27 min za Češkou Anežkou Drahotovou (44:53), bronzovou na dvadsiatke na ME 2014. Zverenka trénera Mateja Spišiaka zostala v konkurencii 20 chodkýň za svojím absolútnym osobným rekordom 47:48,0 min z pretekov v Ostrave v máji 2015 o 39 sekúnd.

Na tretej priečke skončila 18-ročná Dubničanka Klaudia Žárska v osobnom rekorde 49:07 min a len 7 sekúnd jej chýbalo k „ostrému“ limitu SAZ na júlové juniorské MS vo fínskom Tampere. Pred týždňom na Dudinskej päťdesiatke dosiahla čas rovných 50 minút. (GB)

FAKTY Z OLOMUCA

Muži – 10 km: 1. Dawid Tomala 40:22, 2. Rafał Sikora (obaja Poľ.) 41:52, 3. Dominik Černý 43:11,… 7. Ľubomír Kubiš 46:27, 15. Zdeno Medera (všetci SR) 48:56.

Ženy – 10 km: 1. Anežka Drahotová (ČR) 44:53, 2. Monika Hornáková 48:27, 3. Klaudia Žárska (obe SR) 49:07.