Národný beh Devín – Bratislava sa odkladá, šéf STaRZ verí, že ho do konca roka zorganizujú

Aj druhý, náhradný termín 73. ročníka Národného behu Devín – Bratislava sa odkladá. Pre koronavírusovú pandémiu sa spod devínskeho brala do centra Bratislavy nebežalo 19. apríla a nepobeží sa definitívne ani najbližšiu nedeľu 27. septembra. Organizátor podujatia, Správa telovýchovných a rekreačných zariadení (STaRZ) mesta Bratislava, však na usporiadanie tohtoročnej edície najstaršieho dodnes existujúceho slovenského atletického podujatia nerezignovala.

„Chceme zachovať historickú stopu tohto populárneho podujatia, o tom niet pochýb. Hľadáme však vhodný termín i trať, keďže časť cesty, na ktorej sa behalo v uplynulých rokoch, sa v Karlovej Vsi rekonštruuje,“ vraví riaditeľ STaRZ a bratislavský splnomocnenec pre šport Ladislav Križan. „Samozrejme, musíme brať do úvahy aj všetky reštrikčné opatrenia súvisiace s ochorením COVID-19.“

Národný beh Devín – Bratislava oslávi na budúci rok veľké jubileum. Dvadsiateho štvrtého apríla 2021 uplynie 100 rokov odvtedy, čo sa bežalo prvý raz. Slovenský atletický zväz nedávno zaradil zrod tohto podujatia (24. 4. 1921) medzi šesť pamätných dátumov slovenskej atletiky.

„Už som spomenul, že zachovanie kontinuity je pre nás dôležité. Verím, že do konca roka 73. ročník usporiadame. Vyzerá to však tak, že nie v pôvodnom rozsahu so šiestimi tisíckami bežcov, ale pobežia len toľkí, koľko bude v danom období možné. Predpokladám, že to budú nanajvýš dve či tri stovky. Okrem toho, že hľadáme vhodný dátum a trať, potrebujeme ešte nájsť spôsob, ako bežcov vybrať,“ pripomína Ladislav Križan.

V „pokoronovej“ termínovke Bežeckého pohára SAZ 2020 mal Národný beh Devín – Bratislava poradové číslo osem. To sa teraz zmenilo, no v 15-dielnom seriáli zatiaľ najstaršie atletické podujatie na Slovensku ostáva.

A ešte jeden dôležitý oznam od organizátorov zo STaRZ Bratislava: Účastníci, ktorí uhradili štartovné na pôvodný termín Národného behu Devín – Bratislava, majú možnosť požiadať o vrátenie uhradeného štartovného poplatku prostredníctvom emailu devin@starz.sk. K žiadosti je potrebné uviesť dátum úhrady, variabilný symbol a číslo účtu, z ktorého bola platba uhradená.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Štart Národného behu Devín – Bratislava pod starobylým devínskym hradom.

FOTO SITA/MAREK MRVIŠ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk