Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

DOBŠINÁ: Beh v raji – 7. kolo Bežeckého pohára SAZ
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Patrik Vyšňovský (AO TJ Slávia STU Bratislava) 32:53 min, 2. Taras Ivaniuta (RestartniSa.sk/Ukr.) 33:50, 3. Pavol Orolín (BK Poprad/Raidlight CZ/SK) 35:00.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Denisa Martonová (STG Krompachy) 39:02 min, 2. Radka Roháčová (AK ZVP Lučatín) 40:08, 3. Dana Janečková (AC Nové Zámky) 40:46.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Štefan Bachratý (TRI Tatry Triathlon Team) 17:55 min, 2. Dominik Hutka 18:19, 3. Oliver Vrábel (Sport Rysy klub) 18:37.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Zuzana Gejdošová (Poprad) 19:32 min, 2. Anna Vu (KolagenDrink.sk) 22:17, 3. Beáta Kopčáková Seligová (Metropol Košice) 22:21.
PRIEVIDZA: Brose Night Run Prievidza
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Tibor Sahajda (BMSC Bratislava) 30:07 min, 2. Peter Ďurica (Slávia UK/Run for Fun Bratislava/Petržalka) 32:25, 3. Šimon Wahlandt (BK HNTN Bratislava) 32:43.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Margaréta Bičanová 34:56 min, 2. Silvia Valová (obe AK ZVP Lučatín) 35:27, 3. Zuzana Durcová (BMSC Bratislava) 36:15.
Dynasport štafetový beh (absolútne poradie, 10 km): 1. #AJLAVRUN (Jana Šimunková, Gabriel Švajda) 36:34 min.
TRNOVEC NAD VÁHOM: Beh okolo Ameriky
Muži (absolútne poradie, 4 km): 1. Matúš Kompas (ŠK ŠOG Nitra) 15:21 min, 2. Marek Baláž (AO Šaľa) 15:23, 3. Norbert Vizvári (NRN runteam) 15:40.
Ženy (absolútne poradie, 2,4 km): 1. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 9:54 min, 2. Barbora Štrbová (AC Stavbár Nitra) 10:10, 3. Lucia Štrpková (AK Bojničky) 10:47.
MOJMÍROVCE: Cedronský beh
Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Gabriel Švajda (AC Nové Zámky) 53:19 min, 2. Adam Klbik (BK Duslo Šaľa) 55:40, 3. Dominik Zaťko (Behaj pre radosť) 55:58.
Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Alexandra Urminská (AK Bojničky) 1:09:09 h, 2. Katarína Sládečková (Nitra) 1:09:17, 3. Eva Antlová 1:12:09.
Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Pavol Belovič (AK Tvrdošovce) 26:46 min, 2. Ján Klištinec (Šalgočka) 27:11, 3. Marek Mrva 28:07.
Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Jana Mácsaiová (ŠK Atóm Levice) 28:52 min, 2. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 29:29, 3. Zdenka Hezká (AO Šaľa) 29:50.
TURANY: Beh oslobodenia Turian
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Robin Bučo (MB Zarosie) 33:28 min, 2. Tomáš Michalec (AŠK Fénix Bratislava) 34:23, 3. Miroslav Gad (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 35:37.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Dana Ignačáková (Prestigio Realiz Team) 42:03 min, 2. Kristína Doričová (ŠKP Bratislava) 43:09, 3. Slávka Mlynčeková (ŠK Copy-Servis Liptovský Mikuláš) 43:49.
Muži (absolútne poradie, 5,3 km): 1. Stanislav Sviták (AK Žilina) 26:45 min.
Ženy (absolútne poradie, 5,3 km): 1. Anna Balošáková (Stará Bystrica) 25:23 min.
STARÁ TURÁ: Beh Dubníkom
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Erik Flajžík (AK Holíč) 40:38 min, 2. Jan Filip Kotora (AK Veterán Bratislava) 41:49, 3. Marek Štefanka (Šípkové) 41:58.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Soňa Struhárová (Moravské Lieskové) 51:23 min, 2. Monika Kočíšková (toRun Stará Turá) 59:18, 3. Monika Jamariková 59:46.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Juraj Škopek (MYSB) 19:05 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Monika Mázsárová (AK Junior Holíč) 20:44 min.
DOBRÁ NIVA: AVROPA Gavurky Run
Muži (absolútne poradie, 10,4 km): 1. Ján Sopko (AK Krupina) 37:22 min, 2. Radoslav Jambrich (AK Krupina) 39:48, 3. Tomáš Cerovský 40:06.
Ženy (absolútne poradie, 10,4 km): 1. Barbora Šimonová (AK ZVP Lučatín) 43:53 min, 2. Nikola Berčíková (Slávia TU Zvolen) 45:42, 3. Ema Sitková (Skialpklub Krížna) 46:08.
Muži (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Dominik Jakubkovič (MARAS team) 20:12 min, 2. Patrik Drugda (Športklub Dobrá Niva) 20:43, 3. Ivan Kovačík 31:29.
Ženy (absolútne poradie, 5,6 km): 1. Slavomíra Čabová (Tulene LC) 33:48.
TOPOĽČANY: Topoľčiansky nočný beh
Muži (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Vladimír Kováč (ŠK Achilles Handlová) 26:11 min, 2. Denis Bolla (Železní žochári) 26:13, 3. Luboš Miklovič 26:23.
Ženy (absolútne poradie, 7,5 km): 1. Kristína Lindtnerová (Železní žochári) 30:30 min, 2. Miriama Konrádová (Bratislava runners) 30:46, 3. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 30:53.
DRAHOVCE: Drahovská desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Marek Lenčéš (GO Create Performance Team) 34:42 min, 2. Michal Puškár (bernohy.sk) 35:32, 3. Filip Moravec (TJ Spartak Myjava) 36:04.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Elena Svitková (Minimon friendly team) 45:19 min, 2. Jana Beňačková (Black Swans Triclub Piešťany) 47:03, 3. Michaela Stachová (Lesky´s runners) 47:27.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Richard Moravec (TJ Spartak Myjava) 19:06 min.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Dagmar Vargová (AK Bojničky) 20:15 min.
TRENČÍN: Trenčiansky polmaratón
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:13:56 h, 2. Miroslav Ďurík (Klub nenapraviteľných optimistov) 18:55, 3. Pavol Masaryk (Záhorácký Frišký Tým) 1:19:57.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Barbara Chrenková (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 1:31:42 h, 2. Monika Kusendová (Atletika Nové Mesto nad Váhom) 1:32:08, 3. Zuzana Ševčíková (Klub nenapraviteľných optimistov) 1:36:48.
OPATOVÁ: CrossRun
Muži (absolútne poradie, 15 km): 1. Marek Kubík (ETOS Slovakia) 1:05:29 h, 2. Tomáš Podpera (Bike academy Horňany) 1:05:39, 3. Vladimír Grešnár (Žilina) 1:06:55.
Ženy (absolútne poradie, 15 km): 1. Soňa Struhárová (Moravské Lieskové) 1:20:14 h, 2. Oľga Selapuginová (Enics Running Team) 1:22:20, 3. Nora Ladecká (Behaj s radosťou) 1:30:46.
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Jakub Horňák (Dubnica nad Váhom) 36:22 min.
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Veronika Bakalárová (Mníchova Lehota) 46:55 min.
SELCE: Horský beh okolo Selčianskeho dielu
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Ján Zvara (Svetielko nádeje) 40:57,1 min, 2. Huncút Paskuda 40:59,1, 3. Ladislav Tišliar (Baláže) 41:18,2.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 42:27,0 min, 2. Petra Belopotočanová 48:44,0, 3. Andrea Lanáková (BŠK Banská Bystrica) 53:35,2.
DUBNICA NAD VÁHOM: Dubnická desiatka
Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Miroslav Ilavský 33:57,50 min, 2. Dalibor Jakal (obaja Jogging klub Dubnica nad Váhom) 34:20,03, 3. Jozef Kováč (BK Lysá pod Makytou) 37:10,93.
Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Barbara Chrenková 42:32,94 min, 2. Božena Bulíková 43:29,16, 3. Michaela Žilková (všetky Jogging klub Dubnica nad Váhom) 47:30,90.
ŽILINA: Žilinský mestský polmaratón
Muži (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Martin Rusina (BMSC Bratislava) 1:15:23,7 h, 2. Jozef Urban (TJ Obalservis Košice) 1:15:24,1, 3. Matúš Forgáč 1:17:31,6.
Ženy (absolútne poradie, 21,1 km): 1. Barbora Brezovská (BMSC Bratislava) 1:26:11,0 h, 2. Ivana Líšková 1:33:08,4, 3. Sylvia Šebestian (BKJG Žilina) 1:33:55,1.
Muži (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Marko Kovalčík (KPŠ Nereus Žilina) 38:57,0 min, 2. Martin Dikoš (Žilina) 40:53,4, 3. Anton Kuba (Fit-šport masáže) 42:37,9
Ženy (absolútne poradie, 10,5 km): 1. Emma Šlopková (Kysucké Nové Mesto) 43:51,9 min, 2. Nikola Ondrišková (FATRAnci) 46:43,8, 3. Jana Bačíková (Triatlon Nereus Žilina) 47:11,0.
Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Štefan Štefina (Žilina.Run) 18:34,4 min, 2. Michal Mikula (AK Čadca) 19:16,1, 3. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom/Heineken Dubnica) 19:21,9.
Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Lujza Bucová 23:24,5 min, 2. Katarína Zimenová (MK Rajec) 23:26,0, 3. Denisa Zemaníková (AK Čadca) 24:44,9.
TATRANSKÁ LOMNICA: Mary´s Meals Charity Run Vysoké Tatry
Muži (absolútne poradie, 8 km): 1. Jiří Schmidt 33:21,89 min, 2. Jozef Varga (NW Running Záborské) 33:31,85, 3. Ján Žugec (BK Poprad) 34:21,25
Ženy (absolútne poradie, 8 km): 1. Pavla Jackulíková 39:34,07, 2. Lenka Demovičová (Nekompromisné atlétky) 39:59,46, 3. Ema Jackulíková 40:48,63.
KRÁSNA LÚKA: Hornotoryský horský beh Demjankou
Muži (absolútne poradie, 21,5 km, prevýšenie 563 m): 1. Roman Bak (Generali balans) 1:23:06,7, 2. Július Kaľavský (All4Run Margecany) 1:27:00,9, 3. Sebastian Chlanda (Poľ.) 1:28:02,8.
Ženy (absolútne poradie, 21,5 km, prevýšenie 563 m): 1. Jarmila Vitovičová (Čergov run) 1:34:59,3 h, 2. Simona Čonková (MARAS team) 1:41:43,6, 3. Miroslava Polaščíková (KB Stropkov) 1:43:41,0.

(LB)

Text k foto:

Na archívnej snímke Gabriel Švajda, ktorý vyhral Cedronský beh na 15 km v Mojmírovciach.

FOTO ARCHÍV

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk