Na atletickú mládež dohliadne šéftréner Radoslav Dubovský

Výkonný výbor SAZ schválil na svojom zasadnutí 22.6. vymenovanie Radoslava Dubovského na pozíciu šéftrénera mládeže. Okrem toho bude zodpovedať aj za kategóriu juniorov. Novú pozíciu prevezme 1. júla a vo funkcii nahradí zosnulého Martina Illéša.

„Diskusie o možných adeptoch sme viedli takmer tri mesiace, až kým sme našli vhodného kandidáta. Hľadali sme totiž človeka, ktorý je nielen schopný túto funkciu prijať, ale ju aj zodpovedne a naplno vykonávať. Obyčajne je to tak, že v prvom kroku je veľa kandidátov, ako aj záujemcov. Mnohí však zaváhajú, keď si reálne uvedomia akú mieru zodpovednosti táto funkcia prináša. Nemenej dôležitým faktorom je aj skutočnosť, že ruka v ruke s trénerskou pozíciou ide aj veľké množstvo administratívneho zaťaženia, bez ktorého sa táto pozícia vykonávať nedá,“ vysvetlil Martin Pupiš, šéftréner SAZ a nezabudol pripomenúť, že jeho osobné skúsenosti s Radoslavom Dubovským sú v týchto smeroch pozitívne. „Aj preto som veľmi rád, že túto pozíciu prijal a na svoje plecia tak prebral zodpovednosť za atletickú omladinu. Svoju úlohu zobral ako novú výzvu. Som presvedčený o tom, že táto spolupráca bude fungovať. Po sezóne si samozrejme prvé mesiace vyhodnotíme a povieme si, či sme schopní takto fungovať aj ďalej,“ dodal Pupiš. Prax je zvyčajne taká, že takáto výzva môže priniesť nové kreatívne prostredie a motivovať všetkých zainteresovaných. 

Hoci je pozícia šéftrénera mládeže na prvý pohľad mimo zorného poľa veľkej atletiky, opak je neraz pravdou. V rámci SAZ je navyše vnímaná ako kľúčová pozícia. Patrí k rozhodujúcim faktorom a formuje budúcu podobu slovenskej atletiky. „Už v minulosti sme videli viackrát pnutie v rámci mládeže, takže verím, že nový šéftréner mládeže si s  týmto dokáže poradiť. Myslím, že jeho veľkou prednosťou je, že počas svojej dlhoročnej trénerskej kariéry pracoval nielen s elitnými atlétmi, ale aj s mládežou. Pričom aj v prípade sestier Velďákových, ich dokázal priviesť od mládeže až do vrcholového športu. Od žiackych súťaží až po olympijské hry a viedol ich počas celej športovej kariéry. Myslím, že táto skúsenosť je kľúčová, pretože mnohokrát sa stretávame s tým, že “patent na úspech” majú ľudia, ktorí ho zatiaľ nepreukázali,“ skonštatoval Martin Pupiš.

Radoslav Dubovský priznal, že ho dôvera VV SAZ potešila, zároveň poznamenal, že cíti aj veľký záväzok. „Nie je to jednoduché takto naskakovať do idúceho vlaku, keďže sezóna je v plnom prúde a vo veľmi krátkom čase nás čaká medzištátne stretnutie a následnej aj majstrovstvá sveta U20 v Cali. Navyše Martin Illéš nasadil latku mimoriadne vysoko a nebude jednoduché v tom pokračovať. Pretože on mal naozaj mimoriadny prehľad o všetkom,“ povedal nový mládežnícky šéftréner.

Pre VV SAZ bolo dôležité aj to, že výber Radoslava Dubovského odobrili aj kľúčoví ľudia, ktorí s ním budú spolupracovať v rámci štruktúr SAZ.

(SAZ)(foto Peter Macko)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk