Slovenský rekord odolal, no štafete 4×400 sa Mníchov priblížil

Iba tri dni po finálovej štvorstovke na majstrovstvách Slovenska sa zo súperov opäť stal jeden tím. Mesiac po štafetovom mítingu, ktorý sa uskutočnil v Košiciach pred prvým kolom atletickej ligy prišiel opäť čas na zapísanie kvalitného štafetového výkonu do rankingu, vďaka ktorému sa chce táto partia prebojovať na augustové majstrovstvá Európy v nemeckom Mníchove. V Košiciach sa podarilo prekonať slovenský rekord a čas 3:05,72 a podobne kvalitný čas by mohol zabezpečiť postupovú istotu. 

Na kvalitný čas však treba nielen formu, ale aj podmienky a tie neboli v Trnave ani zďaleka ideálne. Okrem horúceho vzduchu, ktorý komplikoval najmä rozcvičovanie, zohral svoje aj silný vietor. Výsledný čas 3:07,35 je vzhľadom k okolnostiam skvelý. Pre kombináciu dvoch najlepších časov navyše vymazal o viac ako dve sekundy horší výkon z belehradských majstrovstiev sveta. Vďaka čomu sa štafeta vrátila na predbežné štrnáste postupové miesto. Do Mníchova totiž cestuje 16 najlepších európskych tímov.

„Verím, že toto nám už bude stačiť na ten vytúžený postup. A keby aj nie, tak určite ešte zabojujeme keď bude treba aj na ďalších pretekoch,“ povedal bezprostredne po dobehu líder štafety Šimon Bujna a spokojný bol aj Oliver Murcko. „Ja sa teším, že tie kroky, ktoré potrebujeme spraviť sa nám daria,“ skonštatoval Oliver Murcko.

Lopta je teraz na druhej strane a bojovať musia tí pod čiarou. „Presne tak, teraz sa musia opäť ukázať tí, ktorí sú na tom horšie. To znamená, že to musia minimálne ešte raz odbehnúť,“ doplnil Miroslav Marček. Slovenská partia však nič nenechá na náhodu. „My ešte stále uvažujeme nad jedným štartom, vďaka ktorému si myslím, že by sme našu pozíciu ešte vylepšili pre prípad, že by sa tí za nami posúvali smerom hore,“ dodalPatrik Dömötör. Postup by tak chceli štvorstovkári potvrdiť v maďarskom Miškovci. Atletický šéftréner si však myslí, že to bude len formalita. „Tí najväčší kandidáti, ktorí by nás mohli zozadu preskočiť sú Íri, Švédi a Ukrajinci. A ja si myslím, že ten výkon, ktorý chlapci dosiahli by im mal stačiť,“ uzavrel postupové teórie šéftréner SAZ Martin Pupiš.

Uzávierka postupového rebríčka je 26. júla.   

(SAZ)(foto Peter Macko)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk