Míting P-T-S v Šamoríne 2. júna 2021 znova so strieborným štatútom, rovnaký štatút bude mať aj Banskobystrická latka

Päťdesiaty šiesty ročník najznámejšieho slovenského atletického mítingu P-T-S by sa mal v roku 2021 uskutočniť už v stredu 2. júna na tradičnom mieste v šamorínskom športovom komplexe x-bionic® sphere. Podujatie bude mať takisto ako v tomto roku strieborný štatút Európskej atletiky (EA). V kalendári bude európskych mítingov s rovnakou visačkou ako péteeska (World Athletics Continental Tour – Silver) dovedna len deväť, 30 podujatí na starom kontinente bude mať bronzový štatút.

„Zhodli sme sa, že v prihláške požiadame takisto ako v tomto roku o strieborný štatút. Hlavný dôvod je, že naši najlepší a nádejní olympionici tak budú mať možnosť získať do tokijskej kvalifikácie, ktorá sa končí 29. júna, viac bodov,“ vysvetlil generálny sekretár SAZ a riaditeľ  mítingu P-T-S Vladimír Gubrický. „Uvažovali sme aj o iných termínoch, ale vzhľadom na to, že sa vynárali televízne termínové kolízie s hokejovými MS i futbalovým európskym šampionátom, zvolili sme napokon 2. jún. Inak by sme míting len veľmi ťažko dostali do vysielania RTVS. Naša snaha bude získať na šamorínsky míting viacero popredných atlétov, ktorí budú 30. mája štartovať na Kusocinského memoriáli v poľskom Chorzowe.“

V seriáli World Athletics Continental Tour sú aj tri české dráhové mítingy. Štatútom Gold sa môže pýšiť Zlatá tretra v Ostrave (18. 5. 2021), bronzový štatút budú mať Memoriál Josefa Odložila 7. júna v Prahe a podujatie s názvom Kladno hází a Kladenské memoriály 2021, ktoré figuruje v kalendári 15. júna 2021.

Strieborný štatút Európskej atletiky bude mať v budúcom roku i populárny halový výškarský míting Banskobystrická latka, ktorý je naplánovaný na utorok 2. februára 2021. Medzi tromi chodeckými súťažami s visačkou EA (European Athletics Race Walking Permit 2021) bude i jubilejný 40. ročník Dudinskej päťdesiatky v sobotu 20. marca. Okrem tradičných pretekov v kúpeľnom mestečku na juhu stredného Slovenska majú rovnaký štatút aj 89. ročník mítingu v českých Poděbradoch a 47. ročník chodeckého festivalu v litovskom Alytuse.

GABRIEL BOGDÁNYI

Text k foto:

Na snímke defilé víťazov po tohtoročnej péteeske 11. septembra 2020.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk