Ledecká takmer s istotou štartu v Eugene, Volkov úspešný návrat

Na začiatku prvého dňa zaujal súboj o mužskú slovenskú jednotku na prekážkovej štvorstovke. Martin Kučera síce časom 50,56 nezabehol najlepší slovenský výkon roka, ten aj naďalej drží Matej Baluch. No mladíkov vrátane Patrik Dömötöra si Kučera udržal na dištanc, v cieľovej rovinke vystupňoval tempo a tešil sa ďalšieho slovenského titulu. Druhý dobehol Baluch za 50,89 a tretí Dömötör za 51,06. „Samozrejme potešilo ma to, že som zase udržal tých mladých chalanov za sebou a proste bol to myslím si, že kvalitný výkon. Bude tam sto bodov bonus k tomu. Len ma mrzí, že to počasie pre nás štvorstovkárov v Trnave opäť veľmi nevyšlo. V protiľahlej rovinke fúkal silný vietor, takže som musel mierne upravovať môj bežecký rytmus,“ povedal tesne po dobehu Martin Kučera. V rankingu, ktorý určuje postupujúcich na európsky šampionát je na postupovom mieste a vďaka sto bodom za titul slovenského majstra by mu miestenka na Mníchov ujsť nemala. A v hre je naďalej aj Baluch a Dömötör.

Ženská prekážková štvorstovka mala pri neúčasti Emmy Zapletalovej inú favoritku. Daniela Ledecká predvádza od začiatku sezóny skvelé výkony a svoj osobný rekord stlačila na 56,01. V Trnave ho síce zverenkyňa trénerky Kataríny Adlerovej. zlepšiť nedokázala, no s prehľadom triumfovala a čas 56,40 mal vďaka bonusovým bodom znamenať dokonca postup na júlové majstrovstvá sveta v americkom Eugene. Dúfam, že týmto časom som to teda potvrdila a že na tie majstrovstvá sveta odletím. A verím, že sa nám podarí formu načasovať tak, aby som sa na vrcholnom podujatí dostala pod hranicu 56 sekúnd,“ povedala šťastná Daniela Ledecká.

Spokojný bol po svojom prvom vystúpení v Trnave aj šprintér Ján Volko. Mesiac pauzoval pre zranený sval, no vďaka trochu inému prístupu k liečbe mal z pohľadu tréningového procesu len minimálny výpadok. Čo potvrdil aj jeho výkon na stovke. V rozbehu v takmer dokonalom vetre do chrbta +1,9m/s finišoval po výrazne vypustenom závere za 10,64. Vo finále potom podržal rýchlosť až do konca a dosiahol skvelý čas 10,36. „Ten čas je dokonca lepší ako sme pred štartom tu v Trnave očakávali. A dáva veľký prísľub aj k ďalších štartom. Cítil som, že to má dobrý ťah a čo som sa stihol rozprávať z trénerkou Naďou Bendovou tak chýbal tomu možno o niečo dlhší krok. Ale inak som maximálne spokojný. Najdôležitejšie je, že to noha vydržala,“  dodal Ján Volko za ktorým dobehol na druhom mieste Jakub Nemec za 10,69 a tretí finišoval Samuel Beladič za 10,78.

Radosť po dobehu neskrývala ani Viktória Forster. Ženskú stovku vyhrala za 11,51 no v tomto prípade jej fukol protivietor -0,8 m/s. V rozbehu sa jej však podarilo pri vetre +2.0 m/s zlepšiť svoje osobné maximum na 11,46. „Ten rozbeh mi vyšiel skvele. Už od štartu som cítila, že to je dobré. A vo finále do finále som síce išla s čistou hlavou a išla som si za titulom, čo sa aj podarilo,“ tešila sa Viktória Forster.

Kompletné výsledky prvého dňa nájdete tu: https://statistika.atletika.sk/vysledky/2897/0/2

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk