Jumperia v Bratislave: Dunajská 179 a Zeman 212 cm, 15-ročná Tichá sa zlepšila na 170 cm

Slovenské skokanské turné Jumperia 2019, ktoré je pokračovateľom niekdajšej Latky piatich miest, pokračovalo v piatok štvrtým podujatím pod taktovkou organizátorov zo Slávie UK jubilejným 20. ročníkom Bratislavskej latky v športovej hale Elán.

V ženských kategóriách dosiahla vo výške (Memoriál Jaromíra Šimoneka) najlepší výkon slovenská jednotka Tatiana Dunajská, ktorá sa po prekonaní 179 cm pokúšala o centimetrové zlepšenie svojho halového osobného maxima.

„Nechala som si nastaviť 184 cm preto, lebo 181 pre mňa momentálne už nič nerieši. Na 184 cm to neboli zlé pokusy, najnádejnejší bol tretí. Ak by som predviedla podobný skok už v prvom pokuse, a potom by som takto skákala i ďalej, možno by ten osobák dnes padol,“ skonštatovala Dunajská, zverenka Michala Škvarku.

Pekný výkon 176 cm dosiahla aj odchovankyňa považskobystrickej atletiky študujúca v Brne, 20-ročná Kristína Bošková. Za osobným rekordom zaostala iba o jediný centimetrík a ani pokusy na 179 cm neboli v jej prípade na zahodenie.

Veľkú radosť mal trénerský bard Viliam Lendel, keďže jeho ešte len 15-ročná zverenka v Slávii STU Bratislava Simona Tichá si zlepšila osobné maximum o 5 cm úspešným skokom ponad na 170 cm.

„Simonka ma neprekvapila, podobný výkon som od nej čakal. Myslím si, že jej pokus na 170 cm bol už naozaj veľmi pekný,“ uviedol tréner Lendel. „Veľmi sa teším, mala som pocit, ako keby som ponad latku preletela,“ usmievala sa Simona Tichá, ktorá svojím výkonom i výškarskou postavou zaujala i legendárnu výškarku Máriu Mračnovú, štvrtú z OH 1976 v Montreale.

Tvrdý povrch evidentne sedí Tomášovi Zemanovi. Na Jumperii v Nitre si na takom utvoril absolútny osobný rekord 214 cm, v Bratislave prekonal 212 a skúšal potom aj 215 cm. Tomáša čaká na záverečnom dieli Jumperie 5. februára v Lučenci súboj s dvojicou najlepších slovenských výškarov Matúšom Bubeníkom a Lukášom Beerom.

„Preteky mali solídnu úroveň, ale vzhľadom na to, že sa súťažilo v našom najväčšom meste, čakal som vyššiu účasť. Víťazné výkony u dospelých majú dobrú úroveň. Tomášovi Zemanovi nechýbalo veľa a mohol uspieť aj na 215 cm. Pekne skákala Táňa Dunajská, verím, že v sezóne si napokon halový osobák zlepší,“ uviedol šéf skokanského seriálu Jumperia a Dunajskej osobný kouč Michal Škvarka.

Do finále Jumperie, ktoré bude v piatok 8. februára ako predprogram jubilejného 25. ročníka Banskobystrickej latky, postúpi päť najlepších výškarov a výškariek v každej kategórii s najlepším súčtom výkonov z troch podujatí.  Seriál pokračuje, ako sme už spomenuli, 5. februára v posledným kolom základnej časti v Lučenci. Doterajšie štyri kolá boli v Trenčíne, Nitre, Banskej Bystrici Bratislave.

GABRIEL BOGDÁNYI

FAKTY Z BRATISLAVY

Výška – ženské kategórie (Memoriál Jaromíra Šimoneka): Tatiana Dunajská (ŠK Dukla o. z. B. Bystrica) 179, Kristína Bošková (Sparta Pov. Bystrica) 176, Simona Tichá (Slávia STU Bratislava) 170.

Výška – mužské kategórie (Memoriál Romana Moravca): Tomáš Zeman (AC Stavbár Nitra) 212, Gergely Tóth (Slávia STU) 188, Ferenc Révész (Slávia UK Bratislava) 183 a Lukáš Straška (Dukla ) po 183.

Diaľka – juniori: Richard Brath (ŠK ŠOG Nitra) 571, dorastenci: Oliver Poloha (Dukla) 583, dorastenky: Lea Farkas (AC N. Zámky) 536, st. žiačky: Jázmin Bátkyová (Slávia STU) 477.

Texty k foto:

Trio najlepších v ženskej časti výškarskej súťaže (zľava): Kristína Bošková, Tatiana Dunajská, Simona Tichá.

Nádejná Simona Tichá s koučom Viliamom Lendelom.

Víťaz mužskej časti výškarskej súťaže Tomáš Zeman.

FOTO GABRIEL BOGDÁNYI

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk