Viacbojárka Vadlejch (636 cm) a trojskokan Veszelka (16,44 m) si zlepšili osobné rekordy

Trojskokan Tomáš Veszelka skončil na piatkovom halovom mítingu Európskej atletiky (EA) vo francúzskom Val de Reuil piaty, keď si osobný rekord pod strechou zlepšil výkonom 16,44 m o 4 cm. Doterajšie maximum mal z februára 2017 zo slovenského halového šampionátu v Bratislave.

Talentovaný 23-ročný zverenec Radoslava Dubovského mal v hale Jesseho Owensa peknú sériu: 16,22 – 16,44 – vynechal – 16,07 – x – 16,44. Trojskok vo Val de Reuil vyhral Fín Lipsanen výkonom 16,78 m pred Évorom z Portugalska (16,61) a Francúzom Rapinierom (16,58).

Halový svetový rekordér Francúz Teddy Tamgho zdolal Veszelku, ôsmeho na ME 2018 v Berlíne, iba o jediný centimetrík!  Odchovanec atletiky v Lučenci je v historických halových tabuľkách tretí za Vaľukevičom (17,19) a Dobrovodským (16,55).

“Tomáš zaletel v poslednom pokuse pocitovo za 16,50 m, no tretrou si nešťastne rozťal stehno až na dvoch miestach,” referoval tréner Dubovský. “Rany mali vyše päť centimetrov. Išiel na ošetrenie k lekárovi, ktorý zhodnotil, že nie sú nutné stehy, takže mu to len prelepil. Hĺbka rán však už bola na hrane toho, či zašiť alebo nie. odporučil mu pár dní voľna. Ja však verím, že už v týždni bude riadne trénovať a nijako to neovplyvní štart na budúcu nedeľu v nemeckom Chemnitzi. Odhliadnuc od zranenia som však s Tomiho výkonom nadmieru spokojný, vo všetkých pokusoch prekonal 16 metrov a dvakrát si utvoril halový osobák 16,44. Kým v prvom štarte skákal akoby na pružnej ´trampolíne´, teraz na tvrdom povrchu. Trochu som sa toho obával, ale zvládol to na jednotku.”

Slovenská viacbojárska rekordérka Lucia Vadlejch sa pred blížiacim sa ďalším ostrým päťbojárským štartom na budúci týždeň na českom šampionáte dostáva do dobrej formy. 
Na piatkovom mítingu v Nehvizdoch pri Prahe skončila v diaľke tretia výkonom 636 cm (séria: 636 – 632 – 625 – 470 – 620 – 633) za Lotyškou Marou Grivovou (641) a Stratiovou z Talianska (639).

Vadlejch si o centimetrík zlepšila halový osobný rekord z belehradských ME pred dvoma rokmi, za absolútnym maximom z júla 2014 v Banskej Bystrici zaostala o jeden centimeter.

Na IV. halovej strede v českom Jablonci vyhral Slovák Matúš Olej súťaž guliarov výkonom 18,58 m. Za halovým „osobákom“ spred dvoch rokov z Bratislavy zaostal iba o 8 cm.

(GB)

Texty k foto:

Lucia Vadlejch sa dostáva do formy, v diaľke sa zlepšila na 636 cm.

FOTO PAVOL UHRIN

Po parížskom mítingu skončil trojskokan Tomáš veszelka piaty aj na ďalších pretekoch vo Francúzsku vo Val de Reuil.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk