Iveta Putalová vedúcou oddelenia mládeže SAZ, Matej Tóth riaditeľom VŠC Dukla

Pre dve veľké osobnosti slovenskej atletiky – Ivetu PutalovúMateja Tótha – sa dnes, v prvý novembrový pracovný deň, začína nová kapitola života.

Bývalá výborná štvorstovkárka Iveta Putalová, 4. na halových ME 2015, 6. na halových MS 2016 a slovenská halová rekordérka na štvorstovke, nastupuje na pozíciu vedúcej oddelenia mládežníckej atletiky SAZ. Nahradí v nej bývalú oštepárku a neskôr úspešnú vytrvalkyňu (bronz na M-SR 2019 v maratóne v osobnom rekorde 2:56:49) Veroniku Ľašovú, ktorú čakajú materské radosti starosti.

„Atletické prostredie mi je veľmi blízke, a rada si takúto prácu vyskúšam. Teším sa z možnosti vrátiť sa doň,“ vysvetlila 33-ročná Iveta Putalová, ktorá sa do „civilného“ života s blížiacim sa koncom kariéry už postupne začleňoavala v pozícii recepčnej na jednej z bratislavských zubných kliník.

„S behaním som úplne neskončila, chodila som sa občas prevetrať, ale rada by som behala trochu viac – pre svoje potešenie,“ dodala účastníčka OH, MS i ME, ktorú v najúspešnejších rokoch pripravoval kouč Marcel Lopuchovský.

Olympijský víťaz 2016, majster sveta 2015 a dvojnásobný vicemajster Európy (2014, 2018) v chôdzi na 50 km Matej Tóth je od 1. novembra oficiálne riaditeľom Vojenského športového centra Dukla v Banskej Bystrici, kde na poste vymenil Romana Benčíka. Ten sa vracia k trénerskej práci v Dukle a je aj chodeckým šéftrénerom SAZ.

„Všetci ma dobre poznáte a viete, že ako športovec som išiel vždy naplno a aj na čele Dukly sa budem snažiť odviesť maximum z toho, čo je v mojich silách a možnostiach. Budem sa snažiť uplatniť svoje znalosti, skúsenosti a pomáhať vytvárať špičkovým športovcom čo najlepšie podmienky. To je moja hlavná úloha i cieľ. My sme tu totiž pre športovcov, nie naopak,“ zdôraznil 38-ročný Matej Tóth, ktorý bude štrnásty šéf armádneho strediska Dukla (veliteľ alebo riaditeľ) od jeho vzniku v roku 1968.

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk