Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

RUŽOMBEROK: 2. ročník Večerného behu

Muži (absolútne poradie, 6,9 km): 1. Peter Ďurec 22:29,8 min, 2. Michal Mojžiš 23:00,7, 3. Roman Vajs (všetci bbtrener.sk) 23:50,6.

Ženy (absolútne poradie, 6,9 km): 1. Michaela Kucháriková (Liptovský Mikuláš) 29:14,5 min, 2. Linda Hanulová (Ružomberok v pohybe) 29:42,2, 3. Miroslava Babinská (Bežecký klub Dolný Kubín) 29:59,7.

Muži (absolútne poradie, 3,45 km): 1. Ľuboslav Palguta (Ružomberok v pohybe) 13:58,0 min.

Ženy (absolútne poradie, 3,45 km): 1. Magdaléna Ličková (Ružomberok) 16:16,1 min.

ŽILINA-POLUVSIE: 25. ročník Memoriálu Jozefa Gabčíka

Muži (absolútne poradie, 11 km): 1. Tomáš Michalec (AŠK Fenix Bratislava) 42:16 min, 2. Ján Piala (Maratón klub Rajec) 43:41, 3. Marek Mockovčiak (TJ Obal servis Košice) 43:47.

Ženy (absolútne poradie, 11 km): 1. Aneta Krajíčková (Hlboké nad Váhom) 53:28 min, 2. Janka Pialová (Maratón klub Rajec) 54:19, 3. Anna Balošáková (AK Čadca) 55:07.

STARÉ HORY: Krížna Krížom Krážom 

Muži (absolútne poradie, 52 km, prevýšenie 3400 m): 1. Csaba Németh (Maď.) 5:51:07 h, 2. Radovan Petkov (#teampetkov) 5:56:00, 3. Dušan Krajčovič (Okolo stromu o.z.) 6:15:14

Ženy (absolútne poradie, 52 km, prevýšenie 3400 m): 1. Silvia Petrjánošová (RunningPro) 7:02:18 h, 2. Janka Budajová (CF LM) 8:24:01, 3. Radka Paulínyová (Mountain horizons) 8:34:49.

Muži (absolútne poradie, 22,5 km, prevýšenie 1550 m): 1. Peter Fraňo (Salomon/Suunto) 1:56:30 h, 2. Miroslav Hraško (Zolná) 2:03:56, 3. Michal Greštiak (Chata pri Zelenom plese) 2:12:12.

Ženy (absolútne poradie, 22,5 km, prevýšenie 1550 m): 1. Anna Zvarová (Svetielko nádeje) 2:38:00 h, 2. Daniela Reksová (BK Lysá pod Makytou) 2:43:00, 3. Luca Németh (Maď.) 2:43:39.

KOŠICE: Nočný polmaratón

Muži (absolútne poradie, 21 km): 1. Adam Mihalov (Prešov) 1:18:36,8 h, 2. Erik Onofrej (O5 BK Furča Košice) 1:22:48,1, 3. Martin Parilák (Klub bežcov Stropkov) 1:27:32,3.

Ženy (absolútne poradie, 21 km): 1. Marika Šebejová (MTC Vyšná Šebastová) 1:50:05,0 h, 2. Petronela Školníková (WFM Košice) 1:52:29,1, 3. Miroslava Ďurišová (Active life Košice) 1:55:15,3.

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Štefan Pálfi (IMKOR Running Team) 26:22,4 min.

Ženy (absolútne poradie, 7 km): 1. Martina Burzová (Bratislava) 28:31,4 min.

TRENČÍN: 5. ročník Night Run-u

Muži (absolútne poradie, 7,57 km): 1. Ivan Pavlík (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 27:25 min, 2. Dalibor Jakal ml. (obec Svinná) 27:38, 3. Martin Turček (obec Krásno) 27:46.

Ženy (absolútne poradie, 7,57 km): 1. Ľubomíra Maníková (SWAN) 28:22 min, 2. Anna Mária Brisudová (Lezecké centrum Trenčín) 31:14, 3. Iveta Jurdová (Klub nenapraviteľných optimistov) 35:05.

DIVÍN: 6. ročník Behu zdravia, porozumenia a nádeje

Muži (absolútne poradie, 20,8 km): 1. Dušan Daniš (Bežci Lučenec) 1:38:50 h, 2. Lukáš Koncz (ABC Team Hnúšťa) 1:39:16, 3. Gabriel Kelemen (Popi Klub – 73 G) 1:41:40.

Ženy (absolútne poradie, 20,8 km): 1. Lucia Piatriková 2:01:46 h, 2. Lucia Šüliová  (Bežci Lučenec) 2:02:07, 3. Renáta Bolfová (Bežci VK) 2:06:31.

Muži (absolútne poradie, 10,3 km): 1. Ondrej Bartko (Zenit Salgótarján) 41:01 min, 2. Ján Pockľan (ŠK Hrachovo) 41:58, 3. Balázs Szurok (Maď.) 42:22.

Ženy (absolútne poradie, 10,3 km): 1. Iveta Furáková (Svetielko nádeje) 44:06 min, 2. Barbora Šimonová (AK Zdravie v pohybe Lučatín) 47:27, 3. Zuzana Rapčanová (Detva) 53:13.

Muži (absolútne poradie, 4,7 km): 1. Filip Priškin (Bežci Veľký Krtíš) 21:14 min.

Ženy (absolútne poradie, 4,7 km): 1. Petra Šuleková (ŠK ŠOG Nitra) 22:03 min.

VEĽKÝ ŠARIŠ: 21. ročník Pivovarsko-hradnej sedemtisícovky

Muži (absolútne poradie, 7 km): 1. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 31:49,5 min, 2. Tomáš Kamas (TJ Tatran Sp. N. Ves) 32:40,6, 3. Peter Šoltýs (Tulčík) 33:46,4.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Beáta Kopčáková Seligová (Metropol Košice) 25:16,3 min, 2. Erika Ondrijová (MTC Vyšná Šebastová) 25:55,2, 3. Dominika Stahovec

(Prešov) 26:21,3.

VYŠNÝ KAZIMÍR: 4. ročník Kazimírskej desiatky

Muži (absolútne poradie, 10 km): 1. Michal Ivančo (ŠK Banské) 38:15 min, 2. Anton Hudák (Stará Ľubovňa) 38:20, 3. Jozef Stefanišin (Maras team) 38:52.

Ženy (absolútne poradie, 10 km): 1. Zuzana Iľovová (Ondavské utopence) 42:05 min, 2. Zuzana Stanovčáková (Vranov nad Topľou) 43:14, 3. Edita Vrbiaková (Honey Forever) 49:43.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Michal Demčo (KAMI-KOV) 19:58 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Timea Agardyová (MBK Veľké Kapušany) 30:12 min.

(LB)

Text k foto:

Štvornásobný slovenský krosový šampión Peter Ďurec vyhral Večerný beh Ružomberkom.

FOTO JÁN LUKY

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk