Prekážkarka Ledecká si na Praga Academica zlepšila osobák (58,87)

Prekážkarka Daniela Ledecká má v prvej časti letnej atletickej sezóny solídnu formu. Vo štvrtok na medzinárodnom mítingu Praga Academica na Štadióne priateľstva na pražskom Strahove skončila druhá výkonom 58,87 sekundy o 23 stotín za Češkou Martinou Hofmanovou a o deatinku pred Michaelou Bičianovou, no zlepšila si osobný rekord. Zo svojho doterajšieho maxima 58,91 z 5. júla 2014 v slovinskom meste Slovenj Gradec skresala štyri stotinky.

Zverenka Kataríny Adlerovej v ŠK ŠOG Nitra má stabilnú formu, z piatich tohtoročných letných štartov na 400 m prekážok štyrikrát dosiahla výkon pod jednu minútu a zakaždým atakovala svoj osobný rekord (Košice – 1. kolo ligy 1:00,73, Záhreb – míting 59,02, Banská Bystrica – 2. kolo ligy 59,43, Praha – Odložilov memoriál 59,50, Praha – Praga Academica 58,87). Na limit EA (57,70) na augustové ME  stráca 21-ročná študentka UMB v Banskej Bystrici 1,17 sekundy, na miernejší limit SAZ pre pretekárov do 25 rokov (58,00), ktorý však stopercentne nezaručuje účasť v Berlíne iba 87 stotín. Levočská rodáčka Daniela Ledecká je v historických slovenských tabuľkách na 400 m prekážok stále piata.

V súťaži diskárok na mítingu Praga Academica obsadila Barbora Jakubcová 9. miesto výkonom 42,18 m, zvíťazila Grékyňa Anagnostopoulouová (58,39 m).