Halové majstrovstvá Slovenska 2021 v bratislavskom Eláne – štatistiky

► MEDAILOVÁ BILANCIA

1. ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica 9 – 3 – 3, 2. Slávia STU Bratislava 4 – 3 – 5, 3. AC Stavbára Nitra 3 – 2 – 0, 4.  Slávia UK Bratislava a ŠK ŠOG Nitra 2 – 2 – 2, 6. AK ZVP Lučatín 2 – 0 – 0, 7. Naša atletika Bratislava 1 – 2 – 1, 8. 1. AK Humenné 1 – 1 – 0, 9. AK Spartak Dubnca n/V. 1 – 0 – 2, 10. MŠK Žiar n/Hr., BK Lysá pod Makytou a Megy Sport Dunajská Streda 1 – 0 – 0, 13. Slávia Trenčín o. z. 0 – 4 – 1, 14. Atletika Košice o. z. 0 – 2 – 1, 15. Atletika Bratislava a AO Žilina 0 – 1 – 2, 17. Slávia TU Košice a Sparta Považská Bystrica 0 – 1 – 1, 19. Atletika Nové Mesto n/V., MŠK Vranov n/T. a BMSC Bratislava 0 – 1 – 0, 22. AC Nové Zámky a AŠK Slávia Trnava 0 – 0 – 2, 24. ŠK Vital Bratislava a AŠK Slávia Spišská Nová Ves 0 – 0 – 1.

LIMITY NA HALOVÉ ME (4)

MUŽI

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,67

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,61

ŽENY

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,38

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,32

REKORDY HALOVÝCH MAJSTROVSTIEV SR (4)

MUŽI

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,61

ŽENY

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,38

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,32

3000 m: Líza Hazuchová (AK ZVP Lučatín) 9:26,76

SLOVENSKÝ JUNIORSKÝ REKORD (1)

JUNIORKY

3000 m: Líza Hazuchová (AK ZVP Lučatín) 9:26,76

► SLOVENSKÝ REKORD DORASTU (1)

60 m prek.: Tereza Čorejová (Naša atletika Bratislava) 8,72 (vo vložených pretekoch)

► REKORDY HALY ELÁN (1)

MUŽI

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,61

► SLOVENSKÉ VÝKONY ROKA (20 + 1 vyrovnaný)

MUŽI (8 + 1)

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,67 (vyrovnaný)

60 m: Ján Volko (Naša atletika Bratislava) 6,61

800 m: Tomáš Janíček (BK klub Lysá pod Makytou) 1:59,51

3000 m: Peter Ďurica (Slávia UK Bratislava) 8:24,87

žrď: Tomáš Krajňák (ŠK ŠOG Nitra) 460

diaľka: Adam Hriň (MŠK Žiar nad Hronom) 689

guľa: Samuel Kováč (AC Stavbár Nitra) 16,62

4 x 200 m: ŠK Dukla o. z. B. Bystrica „A“ (Š. Bujna, Hrudkay, Michalko, Baluch) 1:30,64

4 x 400 m: Slávia STU Bratislava “A” (Pavelka, Drobný, Hanic, Marček) 3:28,87

ŽENY (12)

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,38

60 m: Monika Weigertová (Slávia UK Bratislava) 7,32

200 m: Iveta Putalová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 25,00

200 m: Iveta Putalová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 24,78

800 m: Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 2:14,91

1500 m: Líza Hazuchová (AK ZVP Lučatín) 4:30,19

3000 m: Líza Hazuchová (AK ZVP Lučatín) 9:26,76

výška: Tatiana Dunajská (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 181

žrď: Diana Záborská (AC Stavbár Nitra) 300

trojskok: Zuzana Ďurkechová (AK Spartak Dubnica nad Váhom) 12,78

4 x 200 m: ŠK ŠOG Nitra (Kovačovicová, Húsková, Kusyová, Forster) 1:44,12

4 x 400 m: ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica (Predajnianska, Pavelicová, Malatincová, Putalová) 4:04,04

► NAJÚSPEŠNEJŠÍ JEDNOTLIVCI

Matej Baluch (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 3 – 0 – 0 (zlato: 200 m, 60 m prek., 4 x 200 m)

Líza Hazuchová (AK ZVP Lučatín) 2 – 0 – 0 (zlato: 1500 m, 3000 m)

Iveta Putalová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 2 – 0 – 0 (zlato: 200 m, 4 x 400 m)

Miroslav Marček (Slávia STU Bratislava) 2 – 0 – 0 (zlato: 400 m, 4 x 400 m)

Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 1 – 3 – 0 (zlato: 800 m, striebro: 1500 m, 3000 m, 4 x 400 m)

► NAJVIAC MEDAILÍ

4 – Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) 1 – 3 – 0 (zlato: 800 m, striebro: 1500 m, 3000 m, 4 x 400 m)

3 – Matej Baluch (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 3 – 0 – 0 (zlato: 200 m, 60 m prek., 4 x 200 m)

Text k foto:

Na snímke Žofia Naňová, ktorá na šampionáte ako jediná získala až štyri medaily – jedno zlato a tri striebra.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk