SAZ nominoval na halové ME v Toruni 8 pretekárov, limitárov plus Putalovú a Hazuchovú

Výkonný výbor SAZ schválil návrh trénerskej rady, ktorá na halové ME v Toruni (4. – 7. Marca) nominovala 8 pretekárov. Dôveru dostali 6 limitári Ján Volko, Tomáš Matuščák (obaja 60 m), Šimon Bujna, Martin Kučera (obaja 400 m), Monika Weigertová (60 m), Stanislava Škvarková (60 m prek.) a dve atlétky bez limitu Iveta Putalová (400/800 m) a Líza Hazuchová (3000 m).

Putalová má ešte šancu splniť limit 53,75 na 400 m v stredu na mítingu Serbia Open v Belehrade. Ak ho nesplní, jej osud i osud Hazuchovej je v rukách technického delegáta torunského šampionátu.

SAZ pri nominácii Putalovej a Hazuchovej využil pravidlo, že každá národná federácia môže nominovať do každej individuálnej disciplíny aj atléta/atlétku bez limitu, avšak účasť je podmienená počtom prihlásených pretekárov a je na rozhodnutí technického delegáta halových ME, či takúto prihlášku akceptuje.

„Iveta Putalová má vzhľadom na výsledky z minulosti, keď na halových ME bola štvrtá a na MS šiesta,  našu dôveru, preto sa bez ohľadu na stredajší výkon ocitla v nominácii. U Hazuchovej zavážilo, že má len 19 rokov, je perspektívna a jej potenciál je ešte vyšší. Na domácom šampionáte bežala trojku po tisícpäťstovke, navyše úplne sama. Odhadujeme, že má rezervu možno aj 10 sekúnd. Myslíme si, že je schopná na 3000 m atakovať Melicherovej slovenský rekord. Ak by to v Toruni v behu s kvalitnými súperkami dokázala, určite by sa tam nestratila,“ vysvetľoval šéftréner SAZ Martin Pupiš. „No a pri nominácii oboch dievčat bez limitu zavážilo i to, že aby sme pri sprísnených podmienkach účasti mohli poslať aspoň trojčlenný realizačný tím, musíme mať minimálne sedem pretekárov.“  

Okrem 8 atlétok a atlétov by mali do Torune cestovať traja tréneri – Naďa Bendová, Michal Škvarka Radoslav Ivan.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk