SAZ má podporu od ministerstva, o mítingu Elán rozhodne RÚVZ

Osud jubilejného 20. ročníka halového atletického mítingu Elán v Bratislave a halových MSR v chôdzi je po dvoch týždňoch opäť v rukách Regionálneho úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ). V stredu predpoludním sa rozhodne, či dostane zelenú a bude sa môcť konať v nedeľu 14. februára. Pôvodne sa mal uskutočniť 31. januára, ale bratislavský regionálny hygienik preteky nepovolil, hoci Slovenský atletický zväz (SAZ) mal povolenie od Úradu verejného zdravotníctva SR. SAZ následne jeho termín posunul o dva týždne neskôr.

“Rátame s tým, že míting sa uskutoční a opäť sme pripravení míting zorganizovať v súlade s vyhláškou i nariadeniami ohľadom zabezpečenia všetkých potrebných hygienických záležitostí vrátane testovania všetkých účastníkov. Máme podporu štátneho tajomníka MŠVVaŠ SR pre šport Ivana Husára, ktorý nám písomne potvrdil, že Elán míting, M-SR v chôdzi a taktiež aj halové M-SR dospelých a juniorov sú záujmom Slovenskej republiky v oblasti športu. Rozhodnutie bude na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva Bratislava, ktorému sme v priebehu utorka doručili potrebnú dokumentáciu a v stredu očakávame jeho verdikt,” poznamenal generálny sekretár Slovenského atletického zväzu Vladimír Gubrický.

Zväz napríklad kúpil 1000 kusov antigénových testov na COVID-19 na otestovanie všetkých účastníkov mítingu a takisto zabezpečil aj respirátory FFP2 pre rozhodcov, aby splnil všetky povinnosti vyplývajúce z predpisov pre konanie hromadných podujatí.

Míting Elán je jedným z podujatí, na ktorých môžu atléti získavať body do tokijského kvalifikačného rebríčka a takisto plniť aj limity na marcové halové majstrovstvá Európy v poľskej Toruni.

Na štarte nedeľného podujatia by sa mal objaviť olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth, ktorý sa predstaví na 5000 m a tiež slovenská šprintérska hviezda Ján Volko, ktorý uplynulú sobotu utvoril nový halový rekord SR v behu na 200 m (20,99). Atléti by privítali “valentínsky” darček v podobe povolenia na uskutočnenie mítingu.

“Paradoxne, počas presunov, pobytu a štartov v zahraničí naši atléti podstupujú väčšie riziko, ako keby mohli súťažiť v domácich podmienkach, preto veríme, že ich budeme môcť vidieť aj na domácej pôde,” dodal Gubrický.

 

ĽUBOŠ BOGDÁNYI

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk