Dunajskostredská atletická mlaď prvý raz nebojovala o okresné tituly na škvare

„Mnohé deti len vyvaľovali oči, akoby neverili, čo vidia,“ opisovala bývalá slovenská reprezentantka v skokanských disciplínach Renáta Medgyesová reakcie detí, ktoré súťažili na školských majstrovstvách dunajskostredského okresu v modernom športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne.

Niet sa čo čudovať, tento šampionát sa prvý raz v histórii uskutočnil na umelom povrchu a nie na staručkých škvarových ováloch a sektoroch z „praveku“ atletiky. „Ani časy sa už nemerali sa ručne, ale premiérovo elektronicky. Možnosť súťažiť v takomto prostredí, ktorú nám vybavil viceprezident Slovenského atletického zväzu pán Asványi, bola pre deti veľký zážitok,“ podotkla siedma diaľkárka z ME 2010 v Barcelone Renáta Medgyesová, ktorá preteky organizovala.

Najhodnotnejší výkon dosiahla jej dcérka, talentovaná Renátka Vodnyanszká, do diaľky skočila 552 cm a tento výkon si potom ešte zlepšila na západoslovenskom oblastnom šampionáte v Trnave na 561 cm. Iba jediná slovenská diaľkarka skočila v 14 rokoch viac, Patrícia Štefunková v roku 2007 dosiahla 575 cm.

V Šamoríne súťažilo vyše 100 žiakov a žiačok, v tímovej súťaži dominovala v kategóriách chlapcov i dievčat Základná škola Lászlóa Amadeho z Gabčíkova pred atletickými nádejami zo ZŠ v Čiližskej Radvani nesúcej meno bronzového oštepára Móra Kóczána z OH 1912 v Štokholme. Tento slávny oštepár pôsobil v spomenutej obci v rokoch 1914 – 1948 ako farár. Najlepší z okresného kola postúpili do krajského, odkiaľ budú mať šancu kvalifikovať sa na celoslovenské majstrovstvá základných škôl v atletike – Kalokagatiu – 20. júna v Trnave.

„Verím, že už všetky ďalšie okresné šampionáty zorganizujeme na moderných športoviskách. Vraj sa na jeseň budú na piatich školách v Dunajskej Strede budovať ovály s umelým povrchom, jeden údajne aj na ZŠ Ármina Vámbéryho s vyučovacím jazykom maďarským, kde vediem atletické krúžky a pracujem ako trénerka a má tam aj základňu môj atletický  klub Megy Sport Dunajská Streda. Ak sa to naplní, bude to paráda,“ nádejala sa Renáta Medgyesová.

(GB)

Text k foto:

Diaľkarský talent Renáta Vodnyanszká, už má na konte 561 cm.

FORO ARCHÍV (rm)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk