Zradné prekážky Ledeckú v Eugene do semifinále nepustili

Semifinálová účasť bola na dosah, no prekážky sú neraz také. Stačí drobnosť a sny sa v sekunde menia na sklamanie. Svoje by o tom vedela rozprávať napríklad aj česká prekážkarka Nikoleta Jíchová, ktorá na mítingu PTS zakopla na poslednej prekážke. V Šamoríne tak triumfovala práve Daniela Ledecká, ktorá si pre zmenu tú svoju smolu vybrala na majstrovstvách sveta v Oregone.

A je asi len hrou náhody, že v rozbehu s poradovým číslom 3 dostala tretiu dráhu a konečnou bola v jej prípade šiesta prekážka. „Rozbehnuté som to mala dobre a rozumne. Žiaľ za šiestou prekážkou sa mi zvrtol členok a úplne ma to vyhodilo z rytmu, vybehla som do vonkajšej dráhy. Veľmi ma to mrzí čo sa stalo. A o to viac keď viem aký čas stačil na postup do semifinále. Ďakujem všetkým za povzbudzovanie,“ povedala tesne po nevydarenom debute na svetovom šampionáte nešťastná Daniela Ledecká. V jej treťom rozbehu jasne dominovala holandská šampiónka Femke Bolová, ktorá po vypustenom závere doklusala do cieľa v čase 53,90 s. A to bol v rozbehoch absolútne najrýchlejší čas! Na postup do semifinále stačilo bežať 56,09 s. A to v silách Ledeckej určite bolo, keďže jej sezónne maximum má hodnotu 56,01 s.

„Máme ešte majstrovstvá Európy a dúfam, že sa mi tam toto už nestane. Budem sa o to snažiť. A beriem si z toho aj ponaučenie, že si proste musím bežať to svoje a nebrať ohľad na iné pretekárky,“ dodala zverenkyňa trénerky Kataríny Adlerovej tesne po dobehu v priamom prenose pre Českú televíziu. „Celú sezónu išla takmer bez chyby ako stroj. Aby sa jej splnil sen štartu sa na MS v Oregone, kde súťažila pred 8 rokmi na MS juniorov. Bohužiaľ práve tu nemala svoj deň a rozbeh nedobehla. Na postup do semifinále navyše stačil čas, aký už má zabehnutý. Musíme sa ďalej sústrediť na druhý vrchol a teda na majstrovstvá Európy v Mníchove,“ doplnila trénerka Katarína Adlerová„Je to smola, ale na druhej strane aj vec, ktorá sa v športe stáva, obzvlášť pri prekážkach. Čo jej však musím vyčítať je, že nedobehla do cieľa. Proste, každý kto má dvojkríž na hrudi musí vedieť, že na MS treba dobehnúť do cieľa, aj keby sa stalo čokoľvek. Každopádne, že to nedobehla je absolútne sklamanie pre všetkých, najviac však pre ňu,“ dodal šéftréner SAZ Martin Pupiš.

(SAZ)

Foto: Deca Bild/Top Athletics

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk