Zomrel tréner, funkcionár a psychológ Miroslav Brada

Vo veku nedožitých 70 rokov (narodený 30. apríla 1948) zomrel vo štvrtok 19. apríla po dlhej a ťažkej chorobe známy zvolenský atlét, tréner, funkcionár a psychológ Miroslav Brada. Rodák z Opatovej, v súčasnosti už mestská časť Lučenca, začínal s atletikou práve v Lučenci, počas vysokoškolských štúdií bol člen Slávie UK Bratislava a neskôr súťažil za Lokomotívu Bučina Zvolen. V tomto meste žil a trénersky pôsobil od roku 1975.

Bol tréner TSM pri TJ LB Zvolen, v jeho skupine sa na začiatku kariéry pripravoval i Ján Zvara, neskôr skvelý výškar (236 cm). Pripravoval aj šprintérku Jarmilu Zifčákovú a po zániku LB už v novom klube AK mesta Zvolen (inicioval v roku 2007 jeho založenie) i Viktóriu Malčekovú, seniorskú majsterku Slovenska 2013 v behu na 1500 m a účastníčku Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v holandskom Utrechte v roku 2013, ktorá skončila na 1500 m na 13. mieste.

Miroslav Brada bol spoluzakladateľ Vianočného behu Lučencom, organizátor Zvolenského maratónu a mnohých iných atletických podujatí. V roku 2014 ho vyhlásili za (v poradí štvrtú) Legendu zvolenského športu. Pracoval ako renomovaný psychológ (vyštudoval UK v Bratislave v roku 1972), pôsobil na Železničnej poliklinike vo Zvolene, ktorej bol v rokoch 1995 – 2005 aj riaditeľom. Pohreb Miroslava Bradu bude v sobotu 21. apríla o 11.30 h na cintoríne vo Zvolene.

Česť jeho pamiatke!

(MO, GB)

FOTO MILOŠ MASARIK

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk