V 2. kole virtuálnej súťaže žiactva súťažilo na celom Slovensku takmer 800 detí

Celoslovenské virtuálne atletické preteky pokračovali od 25. mája do 7. júna  ďalším kolom súťaže pre mladšie a staršie žiactvo, no tentoraz sa do bojov zapojilo aj najmladšie žiactvo. „Celkovo štartovalo 790 detí z 34 klubov, ktoré zaznamenali dovedna až 2390 štartov,“ informoval Marco Adrien Drozda zo súťažného oddelenia SAZ a hlavný koordinátor celoslovenských virtuálnych pretekov. „Vo všetkých virtuálnych pretekoch pre všetky vekové kategórie od najmladšieho žiactva až po dospelých súťažilo v období od 11. mája do 7. júna 1636 pretekárov (629 v mužských a 1007 v ženských kategóriách), ktorí absolvovali celkovo 5255 štartov.“

Súťažilo sa v mestách a obciach na celom Slovensku na ováloch a v sektoroch jednotlivých klubov za dodržania hygienických a bezpečnostných opatrení. V 2. kole žiackej súťaže bolo vypísaných pre chlapcov i dievčatá po 6 disciplín – 60 m, 1000 m, 60 m prek., skok do diaľky z miesta, hod kriketkou a hod plnou loptou. Najúspešnejšou atlétkou bola Tereza Čorejová z Našej atletiky Bratislava, ktorá vyhrala súťaže štarších žiačok v behu na 150 m, v skoku do diaľky z miesta a v hode plnou loptou.

(GB)

ILUSTRAČNÉ FOTO IVAN ČILLÍK

VÍŤAZI DISCIPLÍN

CHLAPCI

150 metrov

najmladší žiaci: Proňuk (Šport hrou Bratislava) 23,1

mladší žiaci: Lelkes (Šport hrou Bratislava) 19,5

starší žiaci: Kohút (AK Krupina) 18,6

1000 metrov

najmladší žiaci: Kán (AK Mostáreň Brezno) 3:44,0

mladší žiaci: Knapčok (ZŠ J. Kupeckého Pezinok) 3:12,9

starší žiaci: Troiak (AK Krupina) 3:02,19

60 m prekážok

najmladší žiaci: Holý (Slávia ŠŠ Trenčín) 10,1

mladší žiaci: Krchňavý (UMB B. Bystrica) 9,4

skok do diaľky z miesta

najmladší žiaci: Teplica (Slávia STU Bratislava) 212

mladší žiaci:Truška (Šport hrou Bratislava) 252

starší žiaci: Michalák (AO Partizánske) 260

hod kriketovou loptičkou

najmladší žiaci: Gál (BŠK Banská Bystrica) 35,80

mladší žiaci: Križan (Šport hrou Bratslava) 62,20

starší žiaci: Varhaník (Slávia ŠŠ Trenčín) 61,00

hod plnou loptou

najmladší žiaci (1 kg): Valent (AK Zlaté Moravce) 9,50

mladší žiaci (1 kg): Rojík (Šport hrou Bratislava) 15,50

starší žiaci (2 kg): Varhaník (Slávia ŠŠ Trenčín) 16,10

DIEVČATÁ

150 metrov

najmladšie žiačky: Hejčíková (UMB Banská Bystrica) 22,0

mladšie žiačky: Kupcová (AK Mostáreň Brezno) 20,8

staršie žiačky: Čorejová (Naša atletika Bratislava) 17,5

1000 metrov

najmladšie žiačky: Čaládiková (AK Zlaté Moravce) 3:54,27

mladšie žiačky: Sabolová (MŠK Vranov n/T.) 3:27,42

staršie žiačky: Mihaľková (1. AK Humenné) 3:18,0

60 m prekážok

najmladšie žiačky: Hejčíková (UMB Banská Bystrica) 10,2

mladšie žiačky: Fernerová (AK Zlaté Moravce) 9,2

skok do diaľky z miesta

najmladšie žiačky: Beňušková (BŠK Banská Bystrica) 221

mladšie žiačky: Harceková (Slávia ŠŠ Trenčín) 227

staršie žiačky: Čorejová (Naša atletika Bratislava) 250

hod kriketovou loptičkou

najmladšie žiačky: Ševčíková (AO Partizánske) 29,00

mladšie žiačky: Ballová (BŠK Banská Bystrica) 42,50

staršie žiačky: Kohútová (Slávia ŠŠ Trenčín) 46,80

hod plnou loptou

najmladšie žiačky (1 kg): Tatarková (AK ZZO Čadca) 12,10

mladšie žiačky (1 kg): Šturdíková (Šport hrou Bratslava) 15,85

staršie žiačky (2 kg): Čorejová (Naša atletika Bratislava) 19,60

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk