Európsky pohár vo vrhoch v roku 2019 bude definitívne na Slovensku

Devätnásty ročník Európskeho pohára vo vrhoch v marci 2019 bude definitívne na Slovensku. Zmluvu o usporiadaní tohto tradičného marcového podujatia, na ktorom štartuje európska vrhačská špička, podpísali v piatok 20. apríla na konferencii lídrov európskych národných atletických zväzov v bieloruskom Minsku prezident Slovenského atletického zväzu (SAZ) Peter Korčok a prezident Európskej atletiky (EA) Svein Arne Hansen. Pri podpise boli prítomní aj výkonný riaditeľ EA Christian Milz a generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický.

Európsky pohár vo vrhoch v roku 2019 by sa mal uskutočniť 9. a 10. marca v modernom športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne, kde sa vlani v decembri konali úspešné krosové majstrovstvá Európy. Na EP vo vrhoch štartujú každoročne v marci najlepší kontinentálni vrhači – guliari, diskári, kladivári a oštepári. Súťažia muži, ženy, pretekári a pretekárky do 23 rokov.

Slovensko organizovalo doposiaľ päť veľkých atletických podujatí: v roku 1997 v Košiciach MS v polmaratóne, v roku 2017 v Šamoríne ME v krose a v Dudinciach trikrát Európsky pohár v chôdzi (1998, 2001, 2013). SAZ bude v roku 2021 zabezpečovať aj atletické súťaže v rámci Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) v Košiciach.

V histórii Európskeho pohára vo vrhoch získalo Slovensko zatiaľ jednu striebornú a dve bronzové medaily. V tomto roku v portugalskej Leirii si vybojoval striebro kladivár Marcel Lomnický, v chorvátskej Pule v roku 2002 získali bronz oštepár Marián Bokor a kladivár Miloslav Konopka.

(GB)

Text k foto:

Prezident SAZ Peter Korčook a šéf EA Svein Arne Hansen (druhý zľava) po podpise zmluvy o zorganizovaní EP 2019 vo vrhoch v Šamoríne. Na fotografii sú ešte Christian Milz a Vladimír Gubrický.

FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk
Atletika.sk