Vytrvalec Tibor Sahajda: Je mi jedno, kde sa bude bojovať o titul, len nech už súťažíme!

Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda sa už nevie dočkať pretekov. Od triumfu na slovenskom šampionáte 8. marca na 10 km v Majcichove, kde získal v tejto disciplíne tretí titul za sebou a prvý raz v kariére dosiahol čas pod 30 minút (29:53), nikde nesúťažil. Aj jeho rozlet zastavil koronavírus.

„Neskutočne sa teším na prvé preteky. Dúfam, že majstrovstvá Slovenská na 10 000 m v závere júna sa uskutočnia, no azda sa ešte pred týmto šampionátom zabehnem aspoň na nejakých malých cestných pretekoch. Zabehol som si dvakrát v rámci tréningu virtuálne charitatívne preteky, ale to nie je ono. Potrebujem bežať so súpermi, cítiť súťažnú atmosféru,“ vraví 29-ročný Sahajda. „Je mi jedno, či sa desaťtisícka pobeží v Slavkove pri Brne alebo napokon v Kysuckom Novom Meste, len nech už súťažím. Teším sa na duel s ďalšími našimi poprednými vytrvalcami Marekom Hladíkom, Petrom Ďurecom i Jožom Urbanom.“

Shajadovi prípravu na sezónu plnú otáznikov nedávno skomplikovali zdravotné problémy. „Trochu ma potrápilo prechladnutie, ale už som v poriadku,“ konštatuje zverenec Vladimíra Molčana. „Absolvoval som nedávno testy v nemocnici v Košiciach-Šaci, kde mi vždy ochotne pomôžu, za čo im veľmi ďakujem. Výsledky boli dobré, takže nerušene pokračujem v ďalšej príprave.“

Apropo: v behu na 10 000 m dosiahol Slovák naposledy čas pod 30 minút pred 14 rokmi, keď Miroslav Vanko zabehol v máji 2006 v poľskom meste Miedzyzdróje 29:25,17 min. Ukončí Sahajda dlhé čakanie na ďalšie zdolanie polhodinovej méty na ovále? Na ceste sa mu to už podarilo. V Majcichove dosiahol už 13-násobný majster Slovenska Tibor Sahajda čas 29:53 min, čo bol o sekundu lepší ako výkon Miroslava Vanka v Drážďanoch v júni 2007. Odvtedy až do 8. marca 2020 sa nik na oficiálnej certifikovanej trati pod 30 minút nedostal.

(GB)

Text k foto:

Najlepší slovenský vytrvalec Tibor Sahajda, ktorý ašpiruje aj na účasť v maartóne na budúcoročných OH v Tokiu, v marci na trati jubilejnej 30. Majcichovskej desiatky.

FOTO MARIÁN BARTOŠ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk