Kladivársky seriál IAAF: Nikola Lomnická šiesta v Kingstone, Marcel Lomnický siedmy v Osake

Súrodenci Lomnickí nezačali prestížny kladivársky seriál IAAF (IAAF Hammer Throw Challenge) tak, ako si si predstavovali. Nikola Lomnická, finalistka ME 2014 v Zürichu a účastníčka lanského svetového šampionátu v Londýne, skončila na Jamaica International Invitational v Kingstone šiesta výkonom 63,04 m. Atlétka banskobystrickej Dukly zdolal len Američanku Ramseyovú (56,85). Víťazná Američanka DeAnna Priceová hodila výborných 76,27 m a o jediný centimetrík sa vo svetových tabuľkách roka posunula pred doterajšiu líderku Hannu Malyšikovú z Bieloruska. V Kingstone sa nad 70 metrov dostala okrem Priceovej už len ďalšia Američanka Gwen Berryová výkonom 71,32 m.

Piaty kladivár z riodejaneirskej olympiády a v marci strieborný na Európskom pohári vrhačov v Leirii Marcel Lomnický obsadil na Seiko Golden Grand Prix v japonskej Osake v silnej konkurenciik až siedmu priečku. Hodil iba 72,90 m, čo bolo zo štyroch tohtoročných štartov najmenej. Finalista troch ME a dvoch MS predstihol lídra tohtoročných svetových tabuliek (80,26 m) Brita Nicka Millera, ktorému preteky nevyšli (len 66,55 m), a trio japonských kladivárov. Tridsaťročný kladivár banskobystrickej Dukly si nezlepšil sezónne maximum 76,21 m zo začiatku apríla v Coral Gables na Floride.

“Hádzali sme v skvelých podmienkach, bolo 23 stupňov, slnečno a bezvetrie. Žiaľ, nedokázal som sa dostať do pretekového tempa. Trápil som sa aj s technikou podobne ako minulý týždeň na súťaži v poľských Kielciach. Veľa pokusov som pokazil. Fyzicky som sa však cítil fajn. Uvidíme, ako a kedy sa vrátim späť do súťažnej formy. Našťastie, do európskeho šampionátu v Berlíne je času dosť,” komentoval Lomnický svoje osacké vystúpenie.

Na štadióne Nagai, kde si v roku 2007 Libor Charfreitag na svetovom šampionáte vybojoval bronz, triumfoval Lomnického sparingpartner zo skupiny poľskej trénerky Jolanty Kumorovej Pawel Fajdek. Trojnásobný majster sveta hodil 78,51 m a o viac ako meter predstihol Benczeho Halásza z Maďarska. Tretí – ako takmer vždy (MS 2015, ME 2016, OH 2016, MS 2017) – skončil Poliak Wojciech Nowicki výkonom 76,66 m. Olympijskému šampiónovi Dilšodovi Nazarovovi z Tadžikistanu patrila štvrtá priečka (75,01).

(GB)

Text k foto:

Marcel Lomnický (vpravo) nemal v nedeľu v Osake veľký dôvod na úsmev.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk