Výstavba a rekonštrukcia atletických oválov a sektorov na Slovensku naberá grády

Dolný Kubín je jedno z 23 miest, kde sa do roku 2022 uskutoční rekonštrukcia atletického štadióna z prostriedkov, ktoré na tento účel poskytla slovenská vláda. Mestské zastupiteľstvo už schválilo spolufinancovanie rekonštrukcie 400-metrového atletického oválu a sektorov na štadióne, kde hrávajú aj miestni futbalisti.

„ S pánom primátorom Jánom Prílepkom a zamestnancami mestského úradu sme prerokovali rôzne otázky týkajúce sa celého projektu. Prebrali sme takisto pripravované verejné obstarávania a podmienky SAZ na kvalitatívne parametre projektu. Projektová dokumentácia je už hotová, môže sa začat proces obstarávania. Diskutovali sme aj o časovom harmonograme rekonštrukcie, aby sa všetko stihlo zrealizovať v potrebnom termíne,“ informoval generálny sekretár SAZ Vladimír Gubrický (na snímke vľavo, s primátorom Jánom Prílepkom).

V Dolnom Kubíne stále cítiť odkaz zanietenca, trénera, funkcionára a atletického fanatika Barnabáša Üvegeša, ktorý odviedol až do svojho úmrtia v roku 2014 obrovské penzum práce pri propagácii športu a najmä atletiky. Aj vďaka jeho odkazu sa v Dolnom Kubíne uchytila Detská atletika a miestni sú hrdí aj na aktivity vrhačského trénera Jaroslava Lupáka.

Vláda SR vlani 12. júna uznesením 285/2019 „odklepla“ Slovenskému atletickému zväzu 5 miliónov eur na rekonštrukciu a výstavbu atletických štadiónov. Z nich (spolu s financiami od úspešných žiadateľov o príspevok na dotáciu a so sumou 450-tisíc z rozpočtu SAZ na roky 2020 a 2021) by sa malo v rokoch 2020 až 2022 opraviť alebo postaviť 23 štadiónov. Z 5-miliónového príspevku štátu pridelil SAZ Dolnému Kubínu sumu 200-tisíc eur.

Postupne sa rozbiehajú aj ďalšie z 23 projektov, aj keď pre koronakrízu to nie je často vôbec jednoduché. V týchto dňoch uzrela svetlo aj projektová dokumentácia rekonštrukcie 6-dráhového oválu štadióna v Malackách a vo štvrtok 8. októbra podpíše prezident SAZ Peter Korčok zmluvu o výstavbe 6-dráhového oválu a atletických sektorov s primátorom Humenného Milošom Meričkom.

(GB)

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk