Sumár výsledkov terénnych a cestných behov organizovaných na Slovensku

BANSKÁ BYSTRICA: 7. ročník Banskobystrického maratónu

Muži (absolútne poradie, maratón): 1. Miroslav Ilavský (Jogging klub Dubnica nad Váhom) 2:41:38 h, 2. Dušan Krajčovič (Svetielko nádeje) 2:50:23, 3. Mihal Šulja (Srb.) 2:53:39.

Ženy (absolútne poradie, maratón): 1. Marija Vrajičová (Chor.) 3:07:17 h, 2. Jitka Hudáková (Ďurikam team Trenčín) 3:13:29, 3. Anna Szekeresová (Maď.) 3:19:29.

Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Anatolij Malyj (Ukr.) 1:16:05 h, 2. Tomáš Kubej (ŠK Muránska Dlhá Lúka) 1:16:19, 3. Ján Sopko (AK Krupina) 1:16:54.

Ženy (absolútne poradie, polmaratón): 1. Sylvia Šebestian (BKJG Žilina) 1:26:31 h, 2. Barbara Chrenková (Jogging Dubnica nad Váhom) 1:27:48, 3. Jana Kleskeňová (AC Stavbár Nitra) 1:29:58.

RUŽOMBEROK: 1. ročník Večerného behu Ružomberkom

Muži (absolútne poradie, 7,3 km): 1. Roman Vajs (BBtrener.sk/mintal.sk) 24:41,99 min, 2. Tomáš Gazdarica (Malino SkiAlp Team) 24:57,31, 3. Matúš Vlčko (Moji ľudia Černová) 25:18,25.

Ženy (absolútne poradie, 7,3 km): 1. Veronika Ľašová (AK Krupina) 29:31,13 min, 2. Linda Hanulová 29:53,06, 3. Danka Hanulová (obe Ružomberok v pohybe) 30:04,71.

BERNOLÁKOVO: 5. ročník Behu pre beh v Bernolákove

Muži (absolútne poradie, 8,8 km): 1. Boris Kotman 34:20 min,4, 2. Ľubomír Karaba (obaja TJ Dynamo D. Kubín) 34:20,4, 3. Alexander Moravčík (behame.sk) 34:31,9.

Ženy (absolútne poradie, 8,8 km): 1. Mária Rimovská (Bernolákovo) 42:10,4 min, 2. Valéria Pírová (12 z Ivanky/VaN GYM) 43:16,9, 3. Iveta Kongyiková (Beh Senec) 43:52,1.

Muži (absolútne poradie, 4,2 km): 1. René Valent (behame.sk) 15:04,9 min.

Ženy (absolútne poradie, 4,2 km): 1. Jana Mozolániová (Run for Fun) 16:57,2 min.

DUNAJSKÁ LUŽNÁ:  2. ročník Behu Dunajská Lužná

Muži (absolútne poradie, 9,2 km): 1. Eduard Králik (AŠK Grafobal Skalica) 33:31 min, 2. Petern Benco 33:47, 3. Júliu Slávik (retro running team Bratislava Rusovce) 37:59.

Ženy (absolútne poradie, 9,2 km): 1. Daniela Kalužná (Tureň) 40:52 min, 2. Zuzana Vadkerty (TK Triatlon Dvory nad Žitavou) 41:34, 3. Soňa Ondrášiková (Speed4Dogs) 43:36.

Muži (absolútne poradie, 5 km): 1. Michal Kránitz (Hamuliakovo) 17:47 min.

Ženy (absolútne poradie, 5 km): 1. Marek Mrva (3NT) 18:10 min.

LEOPOLDOV: 8. ročník Behu mestom Leopoldov

Muži (absolútne poradie, 5,8 km): 1. Filip Moravec (Spartak Trnava) 18:54,19 min, 2. Lukáš Ďurec (Intersport Žilina) 18:55,95, 3. Ján Križák (AŠK Grafobal Skalica) 19:19,45.

Ženy (absolútne poradie, 5,8 km): 1. Lucia Janečková (BMSC Bratislav) 20:45,68 min, 2. Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) 20:51,14, 3. Barbora Brezovská (Trenčín) 22:02,63.

SENICA: 30. ročník Záhoráckeho maratónu a 15. ročník polmaratónu

Muži (absolútne poradie, maratón): 1. Lukáš Soural 2:50:17 h, 2. Pavel Dvořák (obaja ČR) 2:52:20, 3. Michal Puškár (bernohy.sk) 2:53:34.

Ženy (absolútne poradie, maratón): 1. Iva Pachtová (ČR) 3:30:01 h, 2. Anna Zvarová (Svetielko nádeje) 3:38:31, 3. Zuzana Pipíšková (Koválov) 3:53:02.

Muži (absolútne poradie, polmaratón): 1. Tomáš Blaha 1:15:47 h, 2. Dušan Tomčal (obaja ČR) 1:18:44, 3. Andrej Psota (AŠK Grafobal Skalica) 1:19:30.

Ženy (absolútne poradie, polmaratón): 1. Maria Truissardová (AK Junior Holíč) 1:31:41 h, 2. Erika Farkašová (AŠK Grafobal Skalica) 1:35:52, 3. Blanka Selucká (ČR) 1:36:26.

BRATISLAVA: 2. ročník NN Urban City Race s prekážkovými zónami

Muži (absolútne poradie, 9 km): 1. Ján Peržel 41:41,9 min, 2. Miroslav Lukáč 41:56,4, 3. Richard Chrappa 42:21,9.

Ženy (absolútne poradie, 9 km): 1. Diana Tešovičová 49:34,7, 2. Jolien Martine P. Goyvaertsová 52:17,4, 3. Simona Hudoková 53:02,4.

TREBIŠOV: Nočný beh Trebišovom

Muži (absolútne poradie, 9 km): 1. Patrik Vyšňovský (MBO Strážske) 34:15 min, 2. Marek Šelleng (Labaš Košice) 36:53, 3. Martin Kušnirik (TJ Obal servis Košice) 36:54.

Ženy (absolútne poradie, 9 km): 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 43:52, 2. Andrea Hudáková (Active life Košice) 45:38, 3. Petronela Filipová (Košice) 46:06.

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM: 22. ročník Behu na Zniev (M-SR v behu do vrchu)
Muži (absolútne poradie, 5,65 km s prevýšením 475 m): 1. Jozef Hlavčo (Salomon/Suunto) 28:03 min, 2. (1. v rámci M-SR) Andrej Paulen (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 28:04, 3. (2.) Jozef Urban 28:54, 4. (3.) Radovan Tomeček (obaja TJ Obal servis Košice) 29:31.

Ženy (absolútne poradie, 5,65 km s prevýšením 475 m): 1. Katarína Paulínyová (AK ZŤS Martin) 35:20 min, 2. Daniela Reksová (BK Lysá pd Makytou) 36:10, 3. (2.) Lucia Čubaňová (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica) 37:28, 4. (3.) Veronika Bakalárová (BK Lysá pod Makytou) 38:40.

TATRANSKÉ MATLIARE: 8. ročník Behu na Zelené pleso

Muži (absolútne poradie, 7,7 km s prevýšením 636 m): 1. Miroslav Vanko (Dom srdca Martin) 37:53,7 min, 2. Ondřej Horák (ČR) 38:06,8, 3. Miroslav Hraško (Zolná) 39:07,2.

Ženy (absolútne poradie, 7,7 km s prevýšením 636 m): 1. Michaela Kucháriková (AC Kriváň Liptovský Mikuláš) 46:04,4 min, 2. Tímea Mihoková (BK Poprad) 48:46,6, 3. Luca Németh (KBBS Turčianske Teplice) 49:30,1.

LIPANY: 17. ročník Behu na vrchol Minčola
Muži (absolútne poradie, 4,1 km s prevýšením 522 m): 1. Andrzej Dlugosz (Poľ.) 22:32,9 min, 2. Peter Mlynár (ŠKP Vysoké Tatry) 23:38,7, 3. Adrián Vavrek (Dulova Ves) 25:24,6
Ženy (absolútne poradie, 4,1 km s prevýšením 522 m): 1. Alena Farkašová (AC Michalovce) 34:06,3 min, 2. Antónia Kožušková (Čergov Run) 34:45,1, 3. Jana Slámová (KOB Akademik TU Košice) 35:17,1.

(LB)

Texty k foto:

Takto bežia na Banskobystrickom maratóne olympijskí šampióni: chodecký Matej Tóth odbehol minimaratón na 4,2 km s kočíkom, v ktorom sedela dcérka biatlonistky Anastasie Kuzminovej Olivia, popri nich beží aj syn biatlonovej šampiónky Jelisej.

FOTO SITA/PETER RUSKO

Skúsený Jozef Urban si na M-SR v behu do vrchu v Kláštore pod Znievom vybojoval striebro.

FOTO PAVEL KOVÁČ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk