VV SAZ nominoval na ME v krose v Dubline štvoricu Dušková, Hazuchová, Michaličková, Staník

Výkonný výbor Slovenského atletického zväzu na stredajšom zasadnutí schválil nomináciu na 27. majstrovstvá Európy v krose, ktoré sa uskutočnia v nedeľu 12. decembra v írskom Dubline. Na šampionáte bude štartovať kvarteto slovenských vytrvalcov – v kategórii žien do 23 rokov Elena Dušková, juniorky Líza HazuchováZuzana Michaličková a junior Michal Staník.

Duškovú čaká už tretí štart na kontinentálnom krosovom vrchole. Zverenka Marcela Lopuchovského debutovala v roku 2018 v holandskom Tilburgu, kde medzi juniorkami skončila 70. (z 88 štartujúcich) a pred dvoma rokmi v portugalskom Lisabone jej v rovnakej kategórii patrila 69. priečka z 93 bežkýň.

V USA študujúca Hazuchová mala premiéru v Lisabone 2019 už ako 17-ročná. V súťaži junioriek na 4,225 km v parku Bela Vista obsadila zverenka Mareka Vojníka v konkurencii 93 pretekárok 41. miesto a zlepšila dovtedajšie historicky najlepšie slovenské umiestenie na krosových ME v kategórii junioriek, ktoré od roku 2012 patrilo Lucii Janečkovej – bola vtedy 49.

Debutantmi na vrcholnom atletickom podujatí budú Zuzana Michaličková a tiež Michal Staník, ktorí suverénne vyhrali juniorské kategórie na minulotýždňových majstrovstvách Slovenska v krose v Čunove.

NOMINÁCIA SR NA 27. ME V KROSE V DUBLINE (12. 12. 2021)

ŽENY DO 23 ROKOV: Elena Dušková (ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica, tretí štart na ME)

JUNIORKY: Líza Hazuchová (AK Zdravie v pohybe Lučatín, druhý štart na ME), Zuzana Michaličková (AO Žilina, premiéra na ME)

JUNIORI: Michal Staník (BK Lysá pod Makytou, premiéra na ME)

REALIZAČNÝ TÍM: Jozef Pelikán (vedúci výpravy), Marek Vojník (tréner)

Text k foto:

Líza Hazuchová (vpravo) a Elena Dušková so šéftrénerom behov mimo oválu Pavlom Kováčom na ME 2019 v krose v Lisabone.

FOTO SAZ

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk