Pocta pre bývalú šéfku SAZ Máriu Mračnovú: Európske olympijské výbory (EOV) jej udelili prestížne ocenenie Laurel

Niekdajšia dlhoročná predsedníčka a v súčasnosti čestná prezidentka Slovenského atletického zväzu Mária Mračnová dostala v piatok významné ocenenie. Na seminári Európskych olympijských výborov (EOV) v športovom komplexe x-bionic® sphere v Šamoríne jej odovzdali ocenenie EOV Laurel, ktoré sa udeľuje osobnostiam za propagáciu športu vo svojej krajine, za pozoruhodné športové výsledky, za prínos k spolupráci medzi európskymi národnými olympijskými výbormi, alebo za prínos k rozvoju športu na všetkých jeho úrovniach.

Bývalá podpredsedníčka Slovenského olympijského výboru (v súčasnosti už SOŠV) Mária Mračnová je tretím slovenským držiteľom ocenenia Laurel. Pred ňou ho získali ďalší niekdajší viceprezident SOV a špičkový funkcionár v modernom päťboji Vladimír Miller (2010) a tiež dlhoročný šéf slovenského stolného tenisu, v minulom funkčnom období aj viceprezident SOŠV Zdenko Kríž (2016).

Slovensko organizuje seminár Európskych olympijských výborov (EOV) druhýkrát v histórii.

V minulosti sa uskutočnil v roku 1998, keď ho hostila Bratislava. Pôvodne sa mal seminár v Šamoríne konať už vlani, pre pandemické opatrenia však EOV ponechali Slovensku organizátorské právo a presunuli ho na rok 2021. V x-bionic® sphere sa od stredajšieho večera do piatka stretávajú najvyšší predstavitelia EOV, prezidenti, generálni sekretári a ďalší zástupcovia národných olympijských výborov i reprezentanti Medzinárodného olympijského výboru.

Hostiteľom 41. seminára EOV je Slovenský olympijský a športový výbor (SOŠV). Šamorínsky seminár je prvý, na ktorom sa už v prezidentskej funkcii zúčastní Grék Spyros Capralos. Do tejto funkcie ho zvolili pred niekoľkými týždňami na valnom zhromaždení EOV v Aténach.

Text k foto:

Mária Mračnová (v strede) v spoločnosti svojho bývalého kouča Viliama Lendela a členky rady Európskej atletiky (EA) Anny Kirnovej.

FOTO JÁN SÚKUP

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk