Volkova erfurtská paráda: 60 m vyhral v európskom výkone roka 6,60 sekundy

Skvelý Ján Volko! Halový majster Európy z Glasgowa 2019 vyhral beh na 60 m na 7. ročníku halového mítingu v nemeckom Erfurte vo výbornom európskom výkone roka 6,60 sekundy! O jednu stotinku zlepšil tohtosezónny najlepší čas Brita Chijindua Ujaha z 19. januára v Lee Valley.

Volko za vlastným rekordom SR 6,57 z roku 2018 z pretekov v poľskom meste Toruň zaostal len o 3 stotinky a zabehol svoj šiesty najkvalitnejší výkon na 60 m v kariére. V Erfurte dosiahol navlas rovnaký čas ako vo vlaňajšom zlatom glasgowskom finále.

Dvadsaťtriročný Bratislavčan triumfoval v nedeľu suverénne, druhého v cieli Brita Olivera Brombyho i tretieho Markusa Fuchsa z Rakúska, s ktorým tesne prehral na Eláne, predstihol až o 5 stotín… Zverenec dua Naďa Bendová – Róbert Kresťanko si tohtosezónne maximum 6,66 z erfurtského rozbehu zlepšil vo finále až o 6 stotín.

„Som šťastný a ďakujem všetkým ktorí i fandili a prispeli k tomu, že som zvíťazil – tréneri, rodina, fanúšikovia. Z časov postupne skresávam stotinky, ide to dolu, z čoho mám radosť. Nečakal som až taký kvalitn výkon, je to pre mňa prekvapenie. Vďaka Bohu, že to vyšlo. Teším sa ja z toho, že Markusovi Fuchsovi sa podarilo vyrovnať osobný rekord,“ uviedol Ján Volko.

Slovenský rekordér najskôr obsadil v II. rozbehu 2. miesto za Nemcom Aleksandarom Askovicom (6,65) a hladko postúpil. Čas 6,66 znamenal posun tohtosezónneho maxima spred týždňa z mítingu Elán o stotinku a to aj napriek drobnému problému. „Na štarte Jankovi ´uleteli´ bloky, našťastie to ustál,“ informovala z Erfurtu trénerka Naďa Bendová.

V rozbehoch dosiahol celkovo druhý najlepší čas, za ním skončili napríklad jeho premožiteľ z Elánu a víťaz I. rozbehu Rakúšan Fuchs (6,68), víťaz III. rozbehu Nemec Wagner (6,67) i Brit Bromby (6,69).

A ešte jedna kuriozita. Trénerka Bendová je známa tým, že často na chlp presne odhadne Volkov súťažný výkon. „V sobotu som šéfovi mítingu povedala, že Janko zabehne čas 6,60. Keď sme sa dnes po pretekoch stretli, len sa na mňa uznanlivo usmial…,“ prezradila Naďa Bendová.

Dvojnásobný slovenský Atlét roka (2017 a 2019) sa najbližšie predstaví už v utorok 4. Februára na treťom podujatí prestížneho halového seriálu World Athletics Indoor Tour v nemeckom Düsseldorfe.