Volko po mítingu v St. Pöltene: Mám ešte čo zlepšovať, motivácia pracovať na sebe mi nechýba

Ján Volko si z druhého miesta na stovke za Čechom Zdeňkom Stromšíkom a času 10,33 na štvrtkovom Memoriáli Liese Prokopovej v St. Pöltene nerobí ťažkú hlavu. Nemá dôvod, veď sezóna sa len rozbieha a do ME v Berlíne ostáva viac ako dva mesiace. V stopercentnej forme chce byť práve na vrchole roka.

„Vo finále som nebežal dobre. Zaspal som na štarte, a potom sa to so mnou už viezlo. Vôbec som nepredviedol svoj beh,“ kajal sa 21-ročný európsky šampión na 200 m v kategórii do 23 rokov. „Nie som spokojný, mám ešte veľa čo zlepšovať. Avšak vzhľadom na to, v ktorej časti prípravy sa nachádzam, to nie je zlý výsledok. Navyše, nie ej každý deň nedeľa… Aspoň mám teraz ešte väčšiu motiváciu ďalej na sebe pracovať.“

Volko najprv o štvrtok dosiahol v rozbehoch najlepší výkon (10,27) spomedzi všetkých šprintérov, no vo finále v nepríjemne točiacom sa vetre o dve stotinky prehral so Stromšíkom.

Po sobotnej lige v Banskej Bystrici ho ďalší medzinárodný štart čaká v pondelok na jubilejnom 25. ročníku Memoriálu Josefa Odložila v Prahe. Súperov bude mať ako lusk, v predbežnej štartovej listine behu na 100 m figurujú Mike Rodgers z USA (os. rekord 9,85), Juhoafričania Thando Roto (9,95), Henricho Bruintjies (9,97), Brit Harry Aikines Aryeetey (10,08), Turek jamajského pôvodu Emre Barnes(10,12), Brit Ojie Edoburun (10,12), Mouhamadou Fall z Francúzska (10,14), Kanaďan Bismark Boateng (10,14) a české trio Jan Veleba (10,23), Zdeněk Stromšík (10,29), Dominik Záleský (10,29).

Vlani na Odložilovom memoriáli utvoril Ján Volko už v rozbehu výborný slovenský rekord 10,16 sekundy, vo finále potom skončil šiesty časom 10,24 sekundy.

(GB)

Texty k foto:

Takto šprintoval Ján Volko vo finále behu na 100 metrov v St. Pöltene.

FOTO PAVOL UHRIN

Trio najlepších v behu na 100 m na mítingu v St. Pöltene (zľava): Ján Volko, Zdeňek Stromšík a Brit John Otugade.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk