Volko MS v Eugene už nestihne, opäť ho zastavilo svalové zranenie. O ME v Mníchove sa však ešte pokúsi zabojovať

Halový exmajster Európy na 60 m Ján Volko začal letnú sezónu solídne. Dvadsiateho prvého mája predviedol v úvodnom kole slovenskej atletickej ligy v Košiciach kvalitnú dvojstovku –20,87 sekundy.

O päť dní neskôr na mítingu v rakúskom St. Pöltene obsadil vo finále stovky 2. miesto časom 10,28, čo bol jeho najlepší výkon s dovolenou podporou vetra od pretekov v Eisenstadte, kde mu 2. júla 2020 namerali 10,25.

Ibaže od pretekov v St. Pöltene už nikde nesúťažil, po dlhých rokoch chýbal v utorok na Zlatej tretre v Ostrave a nepredstaví sa ani na budúcotýždňovom 57. ročníku P-T-S v Šamoríne, kde mal bežať stovku proti Britovi Recovi Prescodovi a aj dvojstovku. Dôvod? Zranenie…

Už po rozbehu v St. Pöltene sa Volko posťažoval na bolesť v ľavom stehne, a preto posledných približne 30 metrov vypustil. Vo finále potom radšej veľmi neriskoval. „Finále, žiaľ, ovplyvnili moje obavy z prípadného zranenia – pevne verím, že neopodstatnené,“ nádejal sa 25-ročný bratislavský šprintér.

Na druhý deň po pretekoch však opäť cítil bolesť, a preto minulú nedeľu nabral smer Praha – na vyšetrenie k svojej lekárke Karoílne Velebovej, ktorá sa oňho stará už dva roky.

Verdikt? Svalové zranenie na ľavej nohe, čo potvrdilo aj ultrazvukové vyšetrenie. Dostal nejaké injekcie a naordinovali mu rehabilitačnú kúru.

„Ak pôjde všetko bez komplikácií, najskôr na majstrovstvách Slovenska v Trnave 25. a 26. júna by už mohol súťažiť. To je najoptimistickejší scenár. Na júlový svetový šampionát do Eugene už určite nepôjdeme, o európsky v auguste v Mníchove však ešte – dúfam – zabojujeme,“ informovala Volkova trénera Naďa Bendová.

O miestenku na ME sa slovenský rekordér v šprintoch od 60 do 200 metrov môže uchádzať do 26. júla.

Trojnásobnému medailistovi v behu na 60 m z halových ME želáme skoré uzdravenie a čo najskorší návrat do súťažného kolotoča.

Text k foto:

Ján Volko na mítingu v St. Pöltene.

FOTO ÖLV/ALFRED NEVSIMAL a OLAF BROCKMANN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk