Kladivárke Veronike Kaňuchovej preteky v Manchestri nevyšli: Som nešťastná, že mi to v súťaži nejde…

Kladivárka Veronika Kaňuchová obsadila na piatkovom mítingu so strieborným štatútom World Athletics Continental Tour v anglickom Manchestri až 10. priečku výkonom 61,30 m z poslednej šiestej série.

Škoda, že zverenka Libora Charfreitaga nevyužila skvelú možnosť na získanie bonusových bodov do kvalifikácie na MS a ME, pretože na štvrtú priečku jej stačilo hodiť toľko, koľko bol jej doterajší najslabší sezónny výkon 65,22 m.

„Neviem, čo k tomu povedať. Som nešťastná, že mi to vôbec nejde. Vyhovárať sa na čokoľvek nemá zmysel. Jednoducho mi to na pretekoch nejde a ja neviem, prečo je to tak,“ vravela sklamaná kladibárka banskobystrickej Dukly. „Nevzdávam to, bojujem ďalej, lebo raz tú smolu musím prelomiť. Verím, že na to mám a konečne hodím ďaleko. Dlhé čakanie na vytúžený výkon ma však unavuje.“

Kaňuchová začala manchesterskú súťaž dvoma nevydarenými hodmi, v treťom dosiahla  60,60 m, potom nasledovali opäť dva nevydarené pokusy a svoje trápenie sa ukončila výkonom 61,60 m.

„Ani súperky nehádzali ďaleko, o to viac ma mrzí, že mi zasa nebolo dopriate. Tréner mi na základe tréningových ukazovateľov stále opakuje, že na to mám. Čo viac si môžem želať, ako takúto trénerovu podporu? Azda už naozaj len tie ďaleké hody,“ povzdychla si 29-ročná slovenská kladivárka.

Ak by Veronika Kaňuchová aspoň zopakovala svoje tohtoročné maximum 66,08 m z 2. kola Vrhačskej Tour v Banskej Bystrici, v Manchestri by skončila tretia (za Dánkou Jacobsenovou /69,95/ a Britkou Mayhovou /66,28/) so 70 bonusovými bodmi.

FOTO PAVOL UHRIN

Facebook
Twitter

Máte zaujímavý tip na článok?

Uspeli ste na pretekoch a chcete svoj výsledok spropagovat? Napíšte nám na nám na media@atletika.sk

Zdieľajte túto stránku na

Atletika.sk